Reklama
Miałeś COVID-19, skorzystaj z rehabilitacji
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 09 maja 2021 00:00

To cenna inicjatywa i szansa na powrót do normalności. Można bowiem skorzystać z rehabilitacji pocovidowej w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „ EWA” w Gnojniku. - Niektórzy przez wiele miesięcy odczuwają skutki choroby. Można je ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować. Do tego potrzebna jest jednak odpowiednia terapia – rehabilitacja. Można skorzystac z niej w naszym Ośrodku w Gnojniku – mówi doktor Ewa Cierniak – Lambert. Epidemia Covid -19 rozwija się dynamicznie . Coraz więcej osób po przechorowaniu cierpi na zespół pocovidowy Na niepokojące objawy skarżą się zarówno osoby, które COVID-19 przeszły bezobjawowo, jak i pacjenci którzy byli hospitalizowani. - Można temu zapobiec – zapewnia Ewa Cierniak – Lambert.

Objawy zespołu pocovidowego

Jest ich kilka. Dają się we znaki przez wiele tygodni. Są to zaburzenia w oddychaniu i duszności, utrudniające wykonywanie nawet prostych, codziennych czynności, ogólne osłabienie organizmu, skutkujące długotrwałym poczuciem zmęczenia, zaburzenia rytmu serca, ból głowy, mięśni i stawów, kłopoty z koordynacją ruchową i utrzymaniem równowagi, problemy z koncentracją, pamięcią, prawidłowym wysławianiem się czy logicznym myśleniem. Potwierdza się ,że infekcja SARS-CoV-2 wpłynęła nie tylko na układ oddechowy czy krążeniowy, ale także na układ nerwowy organizmu. Warto dodać, że u pacjentów hospitalizowanych występują ponadto problemy z prawidłową emisją głosu oraz trudności w przełykaniu pokarmów stałych i płynów, co jest konsekwencją długotrwałej intubacji. Występują także objawy obciążenia psychicznego. Lęk i apatia, zniechęcenie i brak motywacji do działania. Zdaniem specjalistów ogromne znaczenie ma rehabilitacja.

Gdzie rehabilitacja?

Blisko. W Gnojniku Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „ EWA” prowadzona jest rehabilitacja po COVID-19, usuwająca pochorobowe powikłania, związane m.in. ze zmniejszoną wydolnością oddechową oraz ogólnym osłabieniem organizmu. Rehabilitacja ozdrowieńców po COVID-19 w ORW EWA oparta jest na Zabiegach leczniczych ukierunkowanych są głównie na układ oddechowy i układ krążenia, odpornościowy oraz mięśniowy.

Jakie zabiegi oferują?

Prowadzone są: grupowe ćwiczenia oddechowe, zwiększające pojemność życiową płuc, zwiększające siłę mięśni oddechowych oraz ruchomości klatki piersiowej a także nauka efektywnego kaszlu oraz ćwiczenia pozycji ułożeniowych – drenażu, co wspomaga wydalanie zalegającego w oskrzelach śluzu. Ponadto ćwiczenia oddechowe indywidualne z elementami terapii manualnej przepony i mięśni międzyżebrowych w celu rozluźnienia tych mięśni oraz poprawę ich funkcji. Dodatkowo jest tlenoterapia, polegająca na zwiększeniu stężenia tlenu w powietrzu wdychanym przez chorego, co skutkuje polepszeniem sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej oraz zabiegi z zakresu kinezyterapii, czyli leczenia ruchem / bieżnia, rotory, rowery stacjonarne, wiosła, stepery, ćwiczenia w UGUL, czy marsz z kijami/ nordic voking

5/zabiegi z zakresu fizykoterapii/ borowina , laser, prądy, pole magnetyczne …/

6/pobyty w grocie solnej, wsparcie zdrowia psychicznego w formie konsultacji i warsztatów z psychologiem. Pozwala uporać się z poczuciem lęku, niepewności i izolacji oraz odzyskać równowagę psychiczną po pobycie w szpitalu., eedukacja zdrowotna, pomagającą zaplanować późniejsze kontynuowanie rehabilitacji w warunkach domowych

Zabiegi rehabilitacyjne od poniedziałku do piątku .

Na rehabilitację komercyjną, prowadzoną w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „ EWA” Gnojniku nie jest potrzebne skierowanie – warunkiem do skorzystania z rehabilitacji jest jedynie udokumentowany pozytywny wynik testu na COVID-19.

Turnusy rehabilitacyjne odbywają się w dwóch trybach. Rehabilitacja lecznicza wraz z zakwaterowaniem – turnus rehabilitacyjny trwa 14 dni / możliwością przedłużenia / pokoje 1 lub 2 osobowe z węzłem sanitarnym. Rehabilitacja dzienna w trybie ambulatoryjnym, czyli bez noclegu./ trwa 14dni. Rehabilitacja poprzedzona jest badaniem pacjenta przez lekarza i konsultacją fizjoterapeuty. Zabiegi ustalone po przeanalizowaniu dokumentacji pacjenta , w razie konieczności wykonuje się badania ekg, badania labolatoryjne czy rtg kl. piersiowej . Rehabilitacja prowadzona przez doświadczoną kadrę rehabilitantów , psychologa , terapeuty. Zapewniona jest całodobowa opieka lekarsko – pielęgniarska .

Informacje pod telefonem: 662-046-764 lub 604-052-326

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .