Reklama
Remont Domu Wiejskiego w Warysiu
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 26 kwietnia 2021 00:00

Budynek Świetlicy Wiejskiej w Warysiu oddano do użytku w 2006r. Z założenia miał służyć jako miejsce, gdzie dba się o kulturę, a także sport i rekreacje mieszkańców wsi Waryś i gminy Borzęcin. Oprócz działającej świetlicy GOK, druga część budynku to sala konferencyjna oraz miejsce organizacji przyjęć, uroczystości rodzinnych i okolicznościowych. I choć w dobie pandemii częstotliwość wynajmów i spotkań oczywiście spadła, to czas ten wykorzystano na drobne remonty i doposażenie obiektu.


W minionym roku kosztem ponad 22,7 tys. złotych wykonano remont schodów zewnętrznych (wykucie starych płytek, uzupełnienie braków stopni schodowych, wykonanie hydroizolacji, ułożenie nowych płytek), remont balustrad schodowych i przy podjeździe dla osób niepełnosprawnych (uzupełnienie brakujących elementów, poprawienie mocowania, malowanie). Uzupełniono ubytki w elewacji oraz umyto ją środkiem usuwającym warstwę biologiczną (mchy, glony, porosty, grzyby). Fundusze na ten cel przekazała gmina Borzęcin, ze środków będących w dyspozycji rady sołeckiej wsi Waryś z sołtysem Piotrem Rogożem na czele. Działania te wspierał też radny wsi Marcin Nasiadka.  – To był chyba najpilniejszy remont, bo po kilku zimach – mimo prób ich doraźnego łatania – schody rozsypywały się – informuje Piotr Kania z GOK Borzęcin, który administruje budynkiem. – Jesteśmy wdzięczni wójtowi i radzie sołeckiej za przekazane środki. Dziś schody prezentują się solidnie i efektownie. Mam nadzieję, że przez dłuższy okres takie zostaną.
Chłodniej - szczególnie w gorące, letnie dni - będzie z pewnością w sali głównej budynku. Za około 9 tys. złotych z budżetu GOK zamontowano dwa klimatyzatory. Do kuchni zakupiono także zmywarkę.
Warto przypomnieć, że w poprzednich latach uszczelniono dach oraz przeprowadzono przegląd instalacji elektrycznych, wymianę kilkudziesięciu żarówek w budynku na energooszczędne. W kuchni założono elektryczny wentylator sufitowy. Odnowione zostały ściany i parkiet w części służącej do wynajmów.
Dzięki przeprowadzeniu tych prac znacznie poprawi się komfort użytkowania budynku w Warysiu, oczywiście, kiedy pandemia i przepisy pozwolą na jego udostępnienie.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .