Reklama
Nowy inwestor w strefie aktywności gospodarczej
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 21 kwietnia 2021 15:40

Ponad 3 miliony złotych zainwestuje spółka SANDEZIA w gminie Szczurowa. Przedsiębiorstwo pod koniec marca zakupiło w gminnej Strefie Aktywności Gospodarczej działkę o powierzchni 2 ha na której wybuduje nową siedzibę firmy z halą produkcyjną. Do budżetu gminy za sprzedaż działki trafi kilkaset tysięcy złotych.


Działka, którą kupiła spółka z Zabrzeża k. Łącka jest kolejnym terenem sprzedanym w Szczurowskiej Strefie Aktywności Gospodarczej (SAG). Inwestor skorzystał ze wsparcia decyzja Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT) w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dzięki temu przedsiębiorca ma 15 lat na wykorzystanie pomocy publicznej. Bardzo się cieszę z tej inwestycji, gmina Szczurowa jest dobrze przygotowana na przyjęcie inwestorów - mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora KPT.
Sandezia jest dostawcą produktu do osuszania i dezynfekcji budynków inwentarskich zwierząt hodowlanych. Preparat można stosować także w obecności zwierząt, gdyż jest dla nich całkowicie bezpieczny. Produkt oprócz tego, że osusza ściółkę, likwiduje również bakterie, wirusy i grzyby, a także niszczy stadia larwalne much i innych owadów. Działa szczególnie w zawilgoconych pomieszczeniach. Zmniejsza ilość chorób w stadzie, ogranicza stosowanie antybiotyków i redukuje koszty leczenia, a w przypadku wystąpienia infekcji wspomaga kurację.
Wójt gminy Szczurowa Zbigniew Moskal podkreśla, że nowy inwestor w SAG stworzy miejsca pracy dla mieszkańców gminy oraz zasili budżet podatkami. Sandezia będzie miała w Szczurowej swoją siedzibę, produkcję oraz dystrybucję, przez co spółka będzie szukała pracowników z różnych dziedzin - informuje wójt Zbigniew Moskal. Gmina Szczurowa aktywnie pozyskuje nowych inwestorów do SAG. Niebawem rozpocznie się budowa dużych obiektów handlowych. Przypomnijmy, że gmina zainwestowała kilka milionów złotych w budowę Strefy Aktywności Gospodarczej. Na ten cel pozyskano ponad 3 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Nasza strefa jest atrakcyjnym terenem pod inwestycje - położenie przy skrzyżowaniu dwóch strategicznych dróg zapewnia łatwy kontakt z dużymi aglomeracjami jak Kraków i Tarnów - podkreśla wójt gminy Szczurowa.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .