Reklama
Borzęcin. Słoneczna ruleta
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 13 kwietnia 2021 10:27

Od kilku tygodni można nabyć najnowszą publikację Józefa Barana pt. „Słoneczna ruleta. Wiersze przebrane z lat 1969-2020”. To wybór wierszy wydany przez Państwowy Instytut Wydawniczy w Warszawie. Obszerność tomu (433 strony), który pomieścił tylko wiersze najlepsze, wcale nie dziwi – autor wydał już przecież ponad 30 książek. Jak pisze w profilu społecznościowym Józef Baran: - To książka mojego życia, czyli wiersze z lat 1969 – 2020. Za odkrywcę poezji Józefa Barana uważa się Artura Sandauera, choć wcześniej całe kolumny wierszy poety publikował „Tygodnik Powszechny”.

Józef Baran pracował jako nauczyciel, redaktor w tygodniku „Wieści”, reportażysta w „Dzienniku Polskim”. Jego wiersze przełożono na ponad 20 języków, osobne tomy ukazały się w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim i rosyjskim. Lektura utworów zebranych w „Słonecznej rulecie” przywraca wiarę w prawo poezji do mówienia pozornie prostymi słowami o sprawach trudnych egzystencjalnie. Znajdziemy tutaj samą esencję tej słonecznej, oddanej życiu, ale i gorzkiej poezji. Wiele skomplikowanych, ale pociągających smaków istnienia. Książka jest przepięknie wydana, szyta, w twardej oprawie. Tworzą ją wiersze publikowane wcześniej w 18 tomach, ale są też nowe utwory. Można ją na-być w promocyjnej cenie ok. 30 złotych w internetowej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego i wielu innych. - Do doskonała lektura, nie wyobrażam sobie bym jej nie miał w swojej domowej biblioteczce, do czego zachęcam nie tyko mieszkańców Borzęcina, ale całego regionu – mówi naszej redakcji Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina.

mir


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .