Reklama
Powiat Tarnowski. Będzie ZAZ
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 07 kwietnia 2021 22:44

To jest już przesądzone. W Wierzchosławicach – Dwudniakach powstanie nowoczesny Zakład Aktywizacji Zawodowej. Niedawno powiat tarnowski otrzymał 500 tys. złotych z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Za te pieniądze wykonana zostanie dokumentacja projektowa do wybudowania Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach - Dwudniakach.

Warto dodać, że przedsięwzięcie zakłada kompleksowe wsparcie osób niepełnosprawnych od rozpoczęcia edukacji, poprzez rehabilitację aż do podjęcia zatrudnienia. W nowoczesnym, innowacyjnym budynku przylegającym do SOSW zatrudnienie znajdzie 18 osób, w tym 15 osób z niepełnosprawnościami, którzy pracowaliby w dwóch pracowniach: papierniczej i gospodarczo-ogrodniczej. Zarząd Powiatu Tarnowskiego bardzo dziękuje Poseł na Sejm RPAnnie Pieczarceza pomoc w uzyskaniu rządowego wsparcia – mówi w rozmowie z naszą redakcją Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .