Reklama
Gnojnik. Rehabilitacja dzieci
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 07 kwietnia 2021 22:41

Od jakiegoś czasu w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym EWA w Gnojniku stworzono możliwość rehabilitacji dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową w ramach pobytów na turnusach rehabilitacyjnych a także pobytach komercyjnych .Rehabilitacją objęte są dzieci i młodzież z następującymi schorzeniami zaburzenia napięcia mięśniowego u niemowląt, kręcz karku, nieprawidłowe ułożenia .. Mózgowe Porażenie Dziecięce , epilepsja , inne schorzeń neurologicznych, wady postawy, uszkodzenia po wypadkowe, opóźniony rozwój umysłowy oraz schorzenia dróg oddechowych – mówi naszej redakcji Ewa Cierniak – Lambert, szefowa Ośrodka. Do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego EWA kieruje się na podstawie skierowania wydanego przez lekarza rodzinnego lub specjalistę w ramach turnusów rehabilitacyjnych. Jest także możliwość pobytów komercyjnych, finansowanych przez stowarzyszenia, fundacje czy indywidualne opłaty rodziców. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym EWA panuje ciepła, rodzinna atmosfera sprzyjająca rozwojowi emocjonalnemu i duchowemu podopiecznych. Pobyty wspomagają wyuczenie podstawowych czynności samoobsługowych, przygotowują dzieci do szeroko rozumianego życia w społeczeństwie. Prowadzona jest  rehabilitacja lecznicza, pomoc psychologiczną, logopedyczną,zajęcia terapeutyczne.

Ośrodek zapewnia warunki do realizacji indywidualnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, wspomagających i edukacyjnych uczestników w tym całodobowe wyżywienie, całodobową opiekę pielęgniarską i lekarską. Rehabilitacja medyczna obejmuje szeroki zakres zabiegów i ćwiczeń realizowanych wg wskazań, wykonywanych pod okiem rehabilitantów, odpowiednich specjalizacji. Założenia terapeutyczne i edukacyjne realizowane są poprzez wprowadzenie zajęć doskonalących motorykę dużą i małą, udział w życiu społecznym w formie organizowanych tu spotkań integracyjnych. Placówka dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą w pionie medycznym w tym: Kinezyterapeutami, Fizykoterapeutami, Masażystami, Pielęgniarkami, Terapeutą zajęciowym Psychologiem, Logopedą, Lekarzem rehabilitacji, Pediatrą , Lekarzem rodzinnym , specjalistami w zakresie rehabilitacji metodą Bobath.Ten profil zatrudnienia umożliwia wykonywanie szeregu nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów, które odbywają się w gabinetach kinezyterapii, hydromasażu, fizykoterapii, masażu suchego. Nowocześnie wyposażone gabinety umożliwiają leczenie poprzez laseroterapię, magnetoterapię, krioterapię, leczenie ultradźwiękami, masaż elektrostatyczny oraz saunę, zabiegami wodnymi, zabiegi z borowina , inhalacje. Ćwiczenia bierne i czynne w salach gimnastycznych wspomagane są wysokiej klasy sprzętem rehabilitacyjnym.

W obiekcie znajduje się Grota Solna – gdzie można korzystać z haloterapii, muzykoterapii i chronoterapii. Oprócz zabiegów typowo rehabilitacyjnych w Ośrodku prowadzone są zajęcia logopedyczne, psychologiczne. i zajęcia z terapeutą zajęciowym. Są to ważne elementy rehabilitacji leczniczej. Organizowane sąwycieczki krajoznawcze umożliwiające dzieciom niepełnosprawnym poznanie ciekawych obiektów historycznych, środowisk przyrody itp., spotkania przy ognisku dla dzieci niepełnosprawnych, ich opiekunów, uaktywnienie i inspirowanie zainteresowań dzieci podczas zajęć w świetlicy, organizowanie imprez okolicznościowych, współpraca z rodzicami i wytyczenie wspólnego kierunku rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego. W świetlicyznajduje się ponadto sprzęt RTV, gry, zabawki, pomoce do zabaw ruchowych, umuzykalniających, plastycznych, manipulacyjno - konstrukcyjnych oraz komputer. Można korzystać z placu zabaw oraz z altan znajdujących się w obejściu. Ośrodek ogrodzony, monitoring zewnętrzny.
Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy EWA jest w pełni dostosowany do potrzeb osób
niepełnosprawnych. Dysponuje dobrymi warunkami mieszkalnymi są tutaj pokoje 1, 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, z telewizorem, podręczne kuchenki, świetlice.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .