Reklama
Czek na 10000 zł PDF Drukuj Email
piątek, 26 września 2008 18:21

Łoniowa zwyciężyła w dziesiątej edycji organizowanego w Gminie Dębno konkursu „Moja wieś jest piękna i czysta”. Warto się było starać, bo wygrana obok satysfakcji dała sołectwu także bardzo wymierne korzyści w postaci czeku na 10 tys. zł. Podczas uroczystości w Łoniowej podsumowującej rywalizację wójt Grzegorz Brach wręczył go sołtysowi Januszowi Burnógowi. Dyplomy za pierwsze, drugie i trzecie miejsca oraz wyróżnienia specjalne otrzymali także właściciele gospodarstw indywidualnych oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli, które także rywalizowały w konkursie. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Urzędu Gminy w Dębnie, Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Rady Gminy Dębno nagrodziła kilkadziesiąt osób i instytucji. – Poziom konkursu z roku na rok rośnie – podkreślał Marek Gurgul, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli.

 

W efekcie nie tylko przybywa zadbanych posesji i ogrodów, ale tez ich właściciele coraz częściej zagospodarowują je w bardzo oryginalny sposób. Włączenie do rywalizacji instytucji takich jak szkoły i przedszkola powoduje, że cała gmina prezentuje się coraz efektowniej. Nie bez znaczenia dla rosnącej frekwencji w konkursie jest nagroda finansowa fundowana dla zwycięskiego sołectwa. Komisja oceniająca wsie pod uwagę bierze także liczbę uczestników konkursu z każdego z sołectw.

[gp]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .