Reklama
Kilkadziesiąt milionów złotych otrzymają gminy z regionu tarnowskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 31 marca 2021 17:48

Kilkadziesiąt milionów złotych otrzymają gminy z regionu tarnowskiego w ramach pomocy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. - Kilkanaście gmin z naszego terenu znalazło się na liście gmin dotowanych. Udało się przekonać premiera, że warto wspierać te samorządy. Oczywiście nie mniej istotny jest fakt dobrze przygotowanych i umotywowanych wniosków – ocenia poseł Ziemi tarnowskiej, Brzeskiej i Bocheńskiej, Józefa Szczurek – Żelazko.

Poseł Józefa Szczurek – Żelazko wspomina, żeRządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom.Środki przekazane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości można wykorzystaćm.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania.Program jest ogromnymimpulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski.Do tej pory dzięki RFIL na konta gmin popłynęło już w sumie miliardy złotych.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnychw równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju.Pieniądze z RFIL trafiły do dużych miast, ale też niewielkich miejscowości – nierzadko do tych gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach. RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych. Choć Fundusz to zastrzyk dla miejscowych inwestycji, efekty jego działania mogą być globalne.Lokalne inwestycje dają impuls do rozwoju całego kraju. -Jestem przekonana, że te środki zostaną wydane w sposób właściwy – dodaje poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

Lista gmin z dotacji.Z naszego regionu środki trafią do samorządów:

Region brzeski

Powiat Brzeski 3 mln zł

Gmina Dębno 1,25 mln zł

Gmina Szczurowa 0,25 mln zł

Gmina Gnojnik 0,25 mln zł

 

Region bocheński

Powiat Bocheński 0,7 mln zł

Gmina Trzciana ponad 2 mln zł

Gmina Żegocina ponad 2,2 mln zł

Gmina Bochnia 0,25 mln zł

Gmina Drwinia 1,36 mln zł

Gmina Łapanów 0,36 mln zł

Gmina Nowy Wiśnicz 1 mln zł

Gmina Rzezawa 1 mln zł

 

Region tarnowski

Gmina Pleśnia 1,1 mln zł

Gmina Ryglice 1,2 mln zł

Gmina Rzepiennik Strzyżewski 0,5 mln zł

Gmina Szerzyny 0,4 mln zł

Tarnów 1 mln zł

Gmina Tuchów 0,5 mln zł

Gmina Wietrzychowice 1,8 mln zł

Gmina Wojnicz 2,4 mln zł

Gmina Zakliczyn 1,25 mln zł

Gmina Żabno 1,1 mln zł

Gmina Ciężkowice 3 mln zł

Gmina Gromnik 2,1 mln zł

Gmina Skrzyszów 1,1 mln zł

Powiat Tarnowski 0,5 mln zł

Gmina Lisia Góra 1,4 mln zł

 

Region dąbrowski

Gmina Bolesław 1,1 mln zł

Gmina Dąbrowa Tarnowska 1 mln zł

Gmina Gręboszów 0,24 mln zł

Gmina Olesno 0,6 mln zł

Powiat Dąbrowski 2,3 mln zł

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .