Reklama
Gmina Szczurowa. Samorządowe wsparcie dla klubów sportowych
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 26 marca 2021 09:43

Dokładnie 265 tysięcy złotych przeznaczyła w tegorocznym budżecie gmina Szczurowa na zadania związane z upowszechnieniem kultury fizycznej i sportu.     Niedawno został rozstrzygnięty  otwarty  konkursu ofert – mówi naszej redakcji wójt Szczurowej, Zbigniew Moskal.


W sumie w 2021 roku pieniądze trafią do sześciu organizacji pożytku publicznego – stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie gminy Szczurowa. – Jestem przekonany, że podobnie jak w latach poprzednich, środki zostaną wydatkowane zgodnie z umową, dla krzewienia amatorskiego sportu w naszej gminie – dodaje wójt Zbigniew Moskal.
Dokładnie 75 tysięcy złotych trafi do LKS Rylovia z Rylowej na współzawodnictwo sportowe młodzieży i dorosłych. O 27 tysięcy złotych wzbogaci się GLKS” Orlik” w Szczurowej. Klub “Korona” z Niedzielisk  otrzyma 45 tysięcy złotych, a “Wiślanie” z Woli Przemykowskiej zostali wsparci kwotą 27 tysięcy złotych. Kluby otrzymane środki przeznaczą na współzawodnictwo sportowe młodzieży  i dorosłych – organizacja działalności szkoleniowej i współzawodnictwa sportowego młodzieży  i dorosłych na terenie gminy
Kilkadziesiąt tysięcy złotych trafi do uczniowskich klubów sportowych z terenu gminy Szczurowa.  UKS „Start” w Szczurowej otrzyma 28 tysięcy złotych na edukację dla kultury fizycznej i współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. O 63 tysiące złotych wzbogaci się MKS „OLIMPIJCZYK” w Szczurowej, który również zadba o rozwój fizyczny dzieci i młodzieży.
W sumie na ten cel wydamy 265 tysięcy złotych – wylicza Zbigniew Moskal.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .