Reklama
Gmina Czchów. Komunalne inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 24 marca 2021 00:00

Latem, na przełomie sierpnia i września powinny rozpocząć się prace przy rozbudowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Czchów. – Czekamy na rozstrzygniecie przetargu – mówi burmistrz Marek Chudoba.
Warto wspomnieć, że gmina Czchów należy do grona tych nielicznych gmin w subregionie tarnowskim, a nawet w całej Małopolsce, które mają sieć kanalizacji w całej, wyznaczonej uchwałą Rady Gminy, aglomeracji. – Teraz będziemy  prowadzili  rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej poza tym terenem. Oczywiście chcemy, by docelowo sto procent gospodarstw domowych, tam gdzie ze względu na zabudowę jest taka możliwość, było wpiętych do sieci – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.  Ale i o tych mieszkańcach, o właścicielach posesji w rozproszonej zabudowie, nie zapomniał samorząd. – Od kilku lat wspieramy finansowo osoby, które budują przydomowe oczyszczalnie ścieków – zapewnia burmistrz Chudoba.


Gmina  realizuje dwa projekty, finansowane ze środków Unii Europejskiej Pierwszy pt. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości  Złota”. Projekt ma na celu poprawę warunków życia mieszkańców poprzez budowę ponad 2.5 kilometra kanalizacji sanitarnej w Złotej. Inwestycja jest współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – dodaje burmistrz Chudoba. W toku jest też realizacja projektu:  „Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Jurków, Tymowa, Tworkowa”. Pozwoli to na poprawę warunków życia mieszkańców w Gminie Czchów poprzez budowę sieci wodociągowej w miejscowościach Jurków, Tymowa, Tworkowa. I w tym przypadku mowa o inwestycji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. – Na inwestycje związane z wytwarzaniem energii, wody i gazu wydamy w tym roku ponad 1.4 miliona złotych. W tej kwocie zaplanowano jest rozbudowa i modernizacja wodociągu w gminie Czchów, rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Wytrzyszczki, budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Jurków, Tymowa, Tworkowa oraz rozbudowa sieci wodociągowej wraz z budową hydroforni i zbiornika retencyjnego w we wsi Piaski – Drużków. Planowany jest też zakup pompy do pompowni wody w  miejscowości Piaski – Drużków. (mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .