Reklama
Dębno. Święto sołtysów w cieniu pandemii
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 21 marca 2021 00:00

Z zachowaniem wszystkich procedur epidemiologicznych odbyło się spotkanie sołtysów gminy Dębno. Powód?  Jak co roku, 11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Obecnie opiekuna wsi wybierają mieszkańcy danego sołectwa – zwykle zostaje nim osoba z miejscowej społeczności, która pozostaje na bieżąco w sprawach lokalnych. Do obowiązków sołtysów należy m.in. reprezentowanie sołectwa na zewnątrz, zwoływanie zebrań wiejskich, realizowanie uchwał rady gminy czy też pobieranie podatku rolnego i leśnego. Sołtys to ktoś kto doskonale orientuje się w bieżących sprawach wsi, zna jej mieszkańców oraz ich potrzeby.


W Urzędzie Gminy Dębno za sprawą włodarza odbyło się spotkanie, które było okazją do podziękowania Sołtysom za trud włożony w pracę na rzecz swojej miejscowości. Obok życzeń i podziękowań skierowanych do sołtysów, omówiono bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem sołectw. Karolina Chrząszcz zajmująca się realizacją funduszu sołeckiego z ramienia gminy omówiła najważniejsze zagadnienia dotyczące planu rozwoju sołectw na rok 2021 r.  Dziękujemy Panu Wójtowi Wiesławowi Kozłowskiemu, który jak zawsze o Nas pamięta – podsumował spotkanie Paweł Biliński – sołtys wsi Dębno. Wójt Wiesław Kozłowski podkreśla, że nie wyobraża sobie funkcjonowania gminy bez pomocy i wielkiego zaangażowania samych sołtysów. To wielcy społecznicy, osoby które z pasją dbają o rozwój swoich lokalnych Ojczyzn. Poszczególnych sołectw – mówi wójt Kozłowski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .