Reklama
Szczurowa. Gmina na sport
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 16 marca 2021 10:30

Dokładnie 265 tysięcy złotych przeznaczyła w tegorocznym budżecie gmina Szczurowa na zadania związane z upowszechnieniem kultury fizycznej i sportu.     Nie dawno został rozstrzygnięty  otwarty  konkursu ofert – mówi wójt Zbigniew Moskal. Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego lub o powierzenie realizacji zadania publicznego określającej warunki realizacji zadania. W sumie środki trafią do sześciu organizacji pożytku publicznego – stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie gminy Szczurowa. – Jestem przekonany, że podobnie jak w latach poprzednich, środki zostaną wydatkowe zgodnie z umową, dla krzewienia amatorskiego sportu w naszej gminie – dodaje wójt Zbigniew Moskal.

Dokładnie 75 tysięcy złotych trafi do LKS Rylovia z Rylowej na współzawodnictwo sportowe młodzieży i dorosłych – organizacja działalności szkoleniowej  i współzawodnictwa sportowego młodzieży  i dorosłych na terenie gminy Szczurowa obejmująca obszar działania: sołectwo Rylowa.

O 27 tysięcy złotych wzbogaci się GLKS” Orlik” w Szczurowej. To środki na współzawodnictwo sportowe młodzieży  i dorosłych – organizacja działalności szkoleniowej i współzawodnictwa sportowego młodzieży  i dorosłych na terenie gminy Szczurowa obejmująca obszar działania: sołectwo Szczurowa.

GLKS” Korona” w Niedzieliskach otrzyma 45 tysięcy złotych na współzawodnictwo sportowe  młodzieży  i dorosłych- organizacja działalności szkoleniowej  i współzawodnictwa sportowego młodzieży  i dorosłych na terenie gminy Szczurowa obejmująca obszar działania: sołectwo Niedzielska.

Natomiast do LKS „WIŚLANIE ” w Woli Przemykowskiej trafi 27 tysięcy złotych (współzawodnictwo sportowe młodzieży  i dorosłych- organizacja działalności szkoleniowej  i współzawodnictwa sportowego młodzieży  i dorosłych na terenie gminy Szczurowa obejmująca obszar działania: sołectwo Wola Przemykowska.

UKS „Start” w Szczurowej otrzyma 28 tysięcy złotych na edukację dla kultury fizycznej i współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzację uczestnictwa w aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego, prowadzącą do osiągnięcia wysokich wyników sportowych w wielu dyscyplinach sportowych oraz organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej w 2021 roku. Organizacja tej działalności na terenie Gminy obejmuje obszary działania: klasy  VII i VIII w Szczurowej, w Zaborowie, w Woli Przemykowskiej, w Uściu Solnym, w Niedzieliskach, w Strzelcach Wielkich.

O 63 tysiące złotych wzbogaci się MKS „OLIMPIJCZYK” w Szczurowej, który przemierza się do realizacjai zadania edukacja dla kultury fizycznej i współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzację uczestnictwa w aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego, prowadzącą do osiągnięcia wysokich wyników sportowych w wielu dyscyplinach sportowych oraz organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej w 2021 roku. Organizacja tej działalności na terenie Gminy obejmuje obszary działania: klasy  I -VI w Szczurowej,  w Zaborowie, w Woli Przemykowskiej, w Uściu Solnym, w Niedzieliskach, w Strzelcach Wielkich oraz sekcje piłki nożnej - „Orlików” i „Żaków”. – W sumie na ten cel wydamy 265 tysięcy złotych – wylicza Zbigniew Moskal.  

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .