Reklama
Gmina Czchów. Czas pokaże co z tegorocznymi imprezami kulturalnymi
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 01 marca 2021 00:19

Czy w tym roku zostanie zorganizowana kolejna edycja Baszta Jazz Festivalu? Co z Dniami Grodzkimi, Dożynkami Gminnymi i innymi imprezami plenerowymi: zarówno kulturalnymi, jak i sportowo – rekreacyjnymi? Co z inwestycjami w 2021 roku?
Ubiegłoroczne  imprezy zostały odwołane. Jak nie trudno się domyślić, powodem takiej decyzji byłą  pandemia koronawirusa. Władze samorząd gminy Czchów uznały , że w tej sytuacji zorganizowanie imprez nie miałby sensu. Kwestia zapewnienia bezpieczeństwa była  w tym przypadku sprawą priorytetową. Nie wiadomo czy będzie rekomendacja Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego kraju dla organizacji tego typu wydarzeń w 2021 roku. – Co będzie w tym roku? Jak widać sytuacja jest dynamiczna i nie wiemy w jakim kierunku się rozwinie. Oczywiście wszystkim nam życzyłbym, żeby epidemia, jak najwcześniej odeszła do lamusa historii, ale musimy „dmuchać” na zimne. Możemy powiedzieć, że jesteśmy bogatsi w doświadczenie, które wydawałoby się jeszcze niedawno nie do przewidzenia w najgorszych wizjach. Wierzę, że jednak w tym roku część imprez uda się nam zorganizować – mówi burmistrz Marek Chudoba.


Zarówno Urząd Miejski jak i jednostki podległe nadal  pracują z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i dystansu społecznego. Zwracamy uwagę na stosowanie maseczek, dezynfekcję rąk i unikanie skupisk. Mamy do czynienia z większą świadomością i odpowiedzialnością ze strony mieszkańców, choć wyjątki także się zdarzają. Na pewno, tak jak i na świecie, organizacja pracy, życia codziennego uległy mocnej przebudowie, ale dostosowując się do tej trudnej sytuacji, staramy się, aby wszelkie działania strategiczne realizować nie rezygnując z żadnych w pełni.  Wiele wydarzeń nie może się odbywać w tradycyjnej formule, ale mając świadomość, że raz odwołane wydarzenie czy przedsięwzięcie może już w przyszłości nie wrócić do corocznego kalendarza wydarzeń gminnych staramy się szukać alternatywy. Dzisiejsze życie się zwirtualizowało, zdigitalizowało i przeniosło w dużej mierze do mediów społecznościowych. Tak też w 2020 roku wyglądała kultura w gminie Czchów. Ale zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania. Co możemy, realizujemy zdalnie, szukamy alternatywnych rozwiązań, nie boimy się nowinek. Biegnący czas i przedłużająca się pandemia stały się prawdziwym poligonem doświadczeń i wdrażania nowych rozwiązań. Prawdziwą szkołę...przeszły w ostatnim czasie także nasze szkoły i przedszkola. Placówki oświatowe zostały z dnia na dzień rzucone na głęboką wodę i musiały bez żadnego doświadczenia i przygotowania wdrożyć zdalne nauczanie prawie z marszu. Ten system nie jest łatwy, zarówno dla nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy niejednokrotnie musieli łączyć pomoc w nauce dzieciom, ze zdalną pracą, lub opieką nad młodszymi dziećmi. Pomimo pandemii zapowiada się rekordowy rok pod względem nakładów inwestycyjnych.  Na pewno będzie to bardzo dobry rok. Mamy taką kumulację zadań inwestycyjnych w tym roku – mówi burmistrz Chudoba.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .