Reklama
Powiat brzeski. Rozwój kształcenia w parze z rozwojem infrastruktury edukacyjnej
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 marca 2021 00:16

Zespół Szkół Technicznych i Branżowych, czyli popularna „Zielonka”, z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki. W tegorocznym ogólnopolskim Rankingu Szkół „Perspektywy” technikum zdobyło Złotą Tarczę Jakości, tym samym pokonując wiele prestiżowych krakowskich i tarnowskich szkół.


Samorząd Powiatu Brzeskiego przy współpracy z dyrekcją oraz wykwalifikowaną kadrą szkoły od lat wdraża szereg projektów edukacyjnych, których głównym celem jest rozwój kształcenia zawodowego oraz poprawa sytuacji przyszłych absolwentów na rynku pracy. Ten cel nie mógłby zostać osiągnięty bez systematycznego inwestowania w modernizację infrastruktury szkolnej i sportowej oraz wyposażenie i unowocześnianie pomocy dydaktycznych.
Niedawno w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej i w pełni wyposażonej pracowni samochodowej. Nową pracownię do użytku oficjalnie przekazali pani Marszałek Marta Malec-Lech oraz starosta brzeski Andrzej Potępa.
Wyposażenie warsztatu zakupiono ze środków projektu „Fachowcy w swojej branży”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Brzeska „Zielonka” wzbogaciła się m.in. o: podnośnik dwukolumnowy, linię diagnostyczną, urządzenie do geometrii kół, samochód osobowy do ćwiczeń, wyważarkę do kół, montażownicę do kół, podnośnik pneumatyczny i podnośnik hydrauliczny, próbnik do ustawiania wtrysków, zlewarko-wysysarkę do oleju, hydrauliczny ściągacz sprężyn, podnośnik do skrzyni biegów, cęgi pomiarowe AC-DC, ręczny wózek paletowy, tablice suchościeralne i multimetry cyfrowe. Koszt zakupu sprzętów oraz samochodu sięgnął 217 tys. zł. Jasny i nowoczesny wygląd pracowni to zasługa uczniów szkoły, którzy szlifowali w ten sposób swoje umiejętności zawodowe.
Przy okazji remontu pracowni samochodowej odświeżono i unowocześniono kilka pracowni do kształcenia ogólnego. – Dbamy też o otoczenie szkoły, remontując chodniki, drogi wewnętrzne, boiska sportowe oraz tworząc miejsca rekreacji i wypoczynku. Większość prac jest wykonywana przez uczniów w ramach realizacji nauki zawodu oraz pracowników szkoły. Ten udoskonalony obiekt służy lepszej dydaktyce, a Złota Tarcza i zajęcie 85 miejsca w Polsce w Rankingu „Perspektywy” są tego dowodem – z dumą podkreśla dyrektor szkoły, Jerzy Soska. Wśród niedawno odświeżonych sal lekcyjnych znalazły się m.in.: pracownia geograficzna, polonistyczna, historyczna, biologiczna i katechetyczna.
(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .