Reklama
Gmina Borzęcin. Najpiękniejsza kartka walentynkowa
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 26 lutego 2021 14:25

Aż 74 prace wpłynęły na organizowany przez Świetlicę w Bielczy przy współpracy z GOK w Borzęcinie konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Wzięli w nim udział dzieci i młodzież z gminy Borzęcin. Ich zadaniem było wykonać własnoręcznie kartkę i dostarczyć ją do świetlic GOK funkcjonujących na terenie gminy Borzęcin. – Liczba prac i osób startujących w zabawie pozytywnie nas zaskoczyła. Widać, że wiele osób ma już dość ciągłego siedzenia w domu w związku z pandemią COVID-19 i z przyjemnością angażuje się w kolejną już inicjatywę świetlicy w Bielczy – mówi Piotr Kania z GOK Borzęcin.


Konkursowe jury miało nie lada wyzwanie, aby wybrać te najpiękniejsze spośród wielu kartek wypełnionych autorskimi wyznaniami miłosnymi, tymi oryginalnymi wymyślonymi przez autorów walentynek, albo podejrzanych gdzieś pewnie w internecie. Oceniane były: estetyka wykonania, oryginalność pomysłu, kolorystyka, forma przestrzenna kompozycji, stworzone życzenia, wierszyk czy też rymowanka. Ostatecznie, w kategorii przedszkolnej, wygrała Basia Leśniak z Borzęcina. Wśród uczniów szkoły podstawowej, którzy pewnie mają więcej okazji do anonimowego okazywania uczucia swoim walentynkom, pierwsze miejsce przydzielono ex aequo: Laurze Łazowskiej, Kindze Wijaczce, Karolinie Opoce, Tymkowi Cisakowi, Marcelowi Kózce (wszyscy z Bielczy) oraz Julicie Płachno z Borzęcina.
Wszystkim laureatom trzech pierwszych miejsc (20 osób) GOK w Borzecinie ufundował paczki ze słodyczami. Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i walentynkowy, słodki upominek, - Dziękuję dzieciom za udział i stworzenie tak pięknych prac, rodzicom i nauczycielom za wsparcie swoich pociech w organizowanym konkursie, a dyrektorowi GOK za ufundowanie nagród – komentuje Jan Sperka, opiekun świetlicy w Bielczy.
A co dzieci myślą o miłości, walentynkach i w jaki sposób je odbierają? Cytujemy kilkanaście najciekawszych, wesołych wpisów...
Błażej Mrożek: – Trzeba kogoś mocno lubić, trzeba kogoś dobrze znać, żeby w tak szczęśliwym dzionku Walentynkę jemu słać! Takie święto jest raz w roku, pełne uczuć i uroku.
Julia Karasiewicz: – Dzień świętego Walentego to dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!
Tymek Cisak: – Z okazji walentynek dla wszystkich chłopców i dziewczynek byśmy w zgodzie żyli i się nie kłócili. Aby Pani Ala cierpliwość miała i jak do tej pory wszystkich nas kochała.
Anna Brzezińska: – Kochaj uśmiechem, gestem, spojrzeniem. Kochaj dotykiem, zapachem.
Kinga Wijaczka: – Gdy zajdzie potrzeba dam Ci gwiazdkę z nieba, dziś na Walentynki – buziak, uśmiech i landrynki.
Marcel Jaworski: – Nie owijam w bawełny, miłości do Ciebie jestem pewny.
Filip Hebda: – Rybki pragną wody, motylki kwiatuszka, a ja tylko Twojego serduszka.
Antonina Franczyk: – Kiedy dasz mi serce swoje, Nas szczęśliwych będzie dwoje.
Judyta Jeziorek: – Ja z Toba jesteśmy Bielczy ozdobą.
Laura Łazowska: – Z okazji Dnia Walentego, ślę całusa ogromnego. Kocham Cię swym sercem małym, jesteś dla mnie światem całym!

Wyniki konkursu:
W kategorii dzieci przedszkolne:
I miejsce Basia Leśniak z Borzęcina.
II miejsce ex aequo: Roksana Zelek i Lena Naumczyk z Bielczy.
III miejsce ex aequo: Karolina Duda, Aleksandra Pękala i Marcel Łazowski z Bielczy.

W kategorii szkoła podstawowa:
I miejsce ex aequo: Laura Łazowska, Kinga Wijaczka, Karolina Opoka, Tymek Cisak, Marcel Kózka z Bielczy oraz Julita Płachno z Borzęcina.
II miejsce ex aequo: Martynka Leśniak z Borzecina, Lena Pękala, Kornelia Imiołek, Wiktoria Bodzioch z Bielczy.
III miejsce ex aequo: Ela Czernek, Kacper Zadróż, Filip Duda, Robert Kwaśniak z Bielczy.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .