Reklama
Czchów. Auto dla OSP
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 12 lutego 2021 23:56

O kolejny pojazd wzbogaciła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie. Dokładnie 5 lutego 2021 roku, w obecności poseł Józefy Szczurek Żelazko, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Brzesku, brygadiera Janusza Potery oraz burmistrza Czchowa Marka Chudoby, odbyło się uroczyste przekazanie naszej jednostce ciężkiego samochodu gaśniczego GCBA Man. Pojazd ten już od listopada ubiegłego roku służy naszemu społeczeństwu i zdążył już wziąć udział w czterech akcjach gaśniczych, co potwierdza trafność decyzji o jego przekazaniu do OSP Czchów.

Komendant PSP Janusz Potera dziękował druhom za wielkie zaangażowanie. Podkreślał, że jednostka z Czchowa, która jest w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym należy do grona najaktwyniejszych w powiecie brzeskim. Fakt, że przez gminę przebiega kilka szlaków komunikacyjnych o znaczeniu międzynarodowym i krajowym sprawia, że często tutejsi fajermani uczestniczą w akcjach ratowniczych – związanych z wypadkami. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba nie ukrywa, że samorząd od lat wspiera druhów. – Nie tylko przekazujemy środki na działalność bieżącą, ale także remontujemy obiekty strażackie, kupujemy sprzęt –  zapewnia burmistrz Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .