Reklama
Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie
KULTURA - Aktualności
czwartek, 04 lutego 2021 20:02

Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie. Jury konkursowe oceniło 25 młodych artystów, którzy przygotowali łącznie 50 utworów. W swoich kategoriach wiekowych wygrali: Kamil Górka z Borzęcina Dolnego, Damian Szafraniec z Borzęcina Dolnego, Amelia Florczak z Bielczy oraz Kamila Chmioła z Borzęcina Górnego. Celem organizowanego od ponad dwóch dekad wydarzenia jest kultywowanie ludowej tradycji kolędowania i jej upowszechnianie, prezentacja zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych, jako ważnego elementu tradycyjnej kultury narodowej oraz promocja walorów głosowych dzieci i młodzieży z gminy Borzęcin. Występy najlepszych można obejrzeć na profilu facebook GOK Borzęcin.


W konkursie każdy z wykonawców miał za zadanie przygotować dwa utwory: kolędę oraz pastorałkę lub utwór o tematyce bożonarodzeniowej z listy przygotowanej przez organizatorów – Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Parafię w Borzęcinie Górnym. W tym roku – ze względu na pandemię COVID-19 – rywalizowali tylko soliści. Dla nich także organizatorzy przygotowywali indywidualne warsztaty wokalne. Z zajęć skorzystało 16 osób, a poprowadzili je – w odpowiednim reżimie sanitarnym – Cecylia Czaja, Robert Sowa i Konrad Borowiec.
Młodzi artyści oceniani byli pod kątem trzech kryteriów: walorów głosowych, interpretacji utworu oraz ogólnego wrażenia artystycznego, jakie sprawiali swoim występem. Podzielono ich na cztery kategorie: kat. A-przedszkolaki, kat. B-klasy 1-3, kat. C-kl. 4-6 i kat. D-kl.7-8. W jury konkursowym zasiedli: ks. Paweł Wrzos - wikariusz w Kościele Parafialnym w Borzecinie Górnym, Jakub Kądziołka – organista w Kościele Parafialnym w Borzecinie Górnym oraz Piotr Kania – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze, zdobywcy miejsc I-III nagrody rzeczowe, a zwycięzcy – dodatkowo – pamiątkowe statuetki. Fundatorem nagród był Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Wyniki:

KATEGORIA (A) SOLIŚCI
– przedszkolaki
1. Kamil Górka – Borzęcin Dolny
2. Magdalena Czaja – Borzęcin Dolny
3. Aleksandra Siudut – Borzęcin Dolny

KATEGORIA (B) SOLIŚCI
– klasa 1-3
1. Damian Szafraniec – Borzęcin Dolny
2. Alicja Białek – Borzęcin Górny
3. Lena Zaleśny – Waryś

KATEGORIA (C) SOLIŚCI
– klasa 4-6
1. Amelia Florczak – Bielcza
2. Natalia Styrna – Przyborów
3. Karolina Kózka – Borzęcin Dolny


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .