Reklama
Powiat Tarnowski. Liczy na rząd
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
piątek, 08 stycznia 2021 18:35

Most w Ostrowie – to temat, który w ostatnim czasie wzbudza największe emocje. - Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Zdemontowana została stara konstrukcja i wykonana najtrudniejsza operacja – przełożenia potężnej rury kanalizacyjnej gminy Wierzchosławice. Po starym moście zostały już w zasadzie jedynie betonowe podpory, które posłużą nowej konstrukcji – mówi naszej redakcji starosta tarnowski Roman Łucarz. Warto dodać, że na ten cel powiat otrzymał pomoc rządową w ramach rezerwy budżetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wiele osób pyta kiedy przejedziemy nowym mostem? – Robimy wszystko, aby most był przejezdny pod koniec 2021 roku. Mamy pełną dokumentację, czekamy teraz na przyznanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych do drugiego etapu – w maksymalnej wysokości 80 procent. Mamy zapewnienia, że nastąpi to zaraz na początku przyszłego roku. Mamy też zapewnienia kolejnego finansowego wsparcia do tego przedsięwzięcia ze strony władz Małopolski – dodaje starosta tarnowski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .