Reklama
Diecezjalne Święto Chleba PDF Drukuj Email
wtorek, 16 września 2008 17:47
Już po raz siódmy w Brzesku obchodzono Diecezjalne Święto Chleba. Impreza odbyła się 14 września br. na Placu Kazimierza Wielkiego. Organizatorami byli: Rada Izby Rzemieślniczej w Tarnowie, Zarząd Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brzesku, Parafia N.M.P. Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku, Starosta Brzeski, Burmistrz Brzeska oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Na Placu Kazimierza została odprawiona uroczysta msza św. w intencji rzemieślników, pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Lechowicza. Po mszy odbył się blok imprez kulturalnych. Część artystyczną na temat obrządku chlebowego zaprezentowała kapela ludowa "Iwkowianie". Wystąpił też zespół folklorystyczny "Jadowniczanie" oraz "Łoniowiacy". Podczas uroczystości wręczono odznaczenia resortowe. Złotym medalem imienia Jan Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego został uhonorowany Wiesław Chmielarz, Starszy Cechu w Brzesku oraz Jan Czesak, członek Rady Izby Rzemieślniczej w Tarnowie. Honorową Odznaką Rzemiosła została wyróżniona Jolanta Kącka oaz Mieczysław Jesionka.

Starosta brzeski Ryszard Ożóg, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz przewodniczący Rady Izby Rzemieślniczej w Tarnowie Czesław Skalski przekazali okolicznościowe dyplomy sponsorom imprezy, jednocześnie dziękując za aktywne zaangażowanie się w organizację VII Diecezjalnego Święta Chleba oraz kultywowanie rodzimych tradycji Ziemi Brzeskiej. Wręczono też podziękowania członkom Komisji Egzaminacyjnej za ofiarną i bezinteresowną pracę na rzecz oświaty zawodowej Izby Rzemieślniczej w Tarnowie. W trakcie imprezy prowadzona była loteria fantowa, z której dochód został przeznaczony na cele inwestycyjne w Parafii p.w. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku.
 
[ap]

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .