Reklama
Protest w Porąbce Uszewskiej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 września 2008 17:17

Kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców Porąbki Uszewskiej nie chce kolejnego masztu telefonii komórkowej w swojej wsi. – Jeżeli zapadnie decyzja wbrew naszej woli, to będziemy protestować i bronić tego, co u nas najlepsze czyli pięknych krajobrazów – zapowiada Elżbieta Rzepa, sołtys wsi. Masz w okolicy trasy spacerowej i na terenach przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe chce postawić PTK Centertel. Firma doszła już w tej sprawie do porozumienia z właścicielem działki i wystąpiła o pozwolenie na budowę do starostwa brzeskiego. Samorząd zgodnie z obowiązującymi przepisami powiadomił o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej sąsiadów działki wskazanej przez PTK Centertel. - Tak się składa, że to akurat moje córki.

 

W innym wypadku nawet byśmy o tym nie wiedzieli – komentuje Elżbieta Rzepa, która niezwłocznie o miarach formy powiadomiła mieszkańców. W kilkudziesięcioosobowym gronie opinia była jednoznaczna: nie można na to pozwolić. Zdaniem mieszkańców konstrukcja nie tylko zeszpeci pobliski krajobraz, ale spowoduje, że zainteresowanie działkami budowlanymi na tym terenie spadnie. Trudno też będzie planować w pobliżu budowę zalewu, który miałby uatrakcyjnić pobyt turystom korzystającym z oferty gospodarstw agroturystycznych.

Pismo z wyraźnym sprzeciwem mieszkańców wkrótce trafi do starosty brzeskiego. – Liczymy, że zrozumie i poprze nasze stanowisko. W przeciwnym wypadku będziemy protestować – uprzedza sołtys Porąbki Uszewskiej.
 
[gp] 

 

 

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .