Reklama
Drwinia. Trzysta nowych lamp do powieszenia
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 21 grudnia 2020 23:37

To największa „operacja” wymiany i montażu nowych lamp w regionie tarnowskim. Tylko w tym roku zaplanowano wykonanie trzystu. – Wszystkie są energooszczędne – zapewnia Jan Pająk, wójt gminy Drwinia. Dzisiaj w gminie jest około 650 lamp oświetlenia ulicznego. Z roku na rok ich przybywa. W ostatniej dekadzie, w latach 2010 - 2020 postawiono kilkadziesiąt nowych. Zdaniem wójta takie jest zapotrzebowanie mieszkańców. I chociaż są to dodatkowe koszty na bezpieczeństwie mieszkańców nikt w gminie oszczędzać  jednak nie chce.


– Sukcesywnie wymieniamy stare lampy na nowe, ale montujemy także tam, gdzie do tej pory ich nie było. Jakkolwiek samo utrzymanie i oświetlenie sporo nas kosztuje, takie są zapotrzebowania mieszkańców. W ten sposób poprawiamy bezpieczeństwo, ale także swego rodzaju komfort – tłumaczy wójt Jan Pająk. Nowe lampy pojawiają się chociażby w miejscach, gdzie powstają nowe osiedla domków jednorodzinnych. W sumie na ten cel gmina przeznaczyła  kwotę ponad 1.2 miliona złotych. Już dzisiaj władze gminy zapowiadają, że w miarę potrzeb kolejne lampy będą wymieniane w latach następnych.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .