Reklama
Czchów. Pojazd dla druhów
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 26 grudnia 2020 00:00

O nowy pojazd wzbogaciła się w tym roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie. Jakiś czas temu  odebraliśmy z Komendy Powiatowej w Brzesku, przydzielony naszej jednostce decyzją Małopolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, ciężki samochód gaśniczy marki Man. Zastąpi on mocno wysłużonego już Jelcza i z racji posiadania napędu na wszystkie osie, pozwoli na dotarcie podczas akcji ratowniczych, w najtrudniejsze nawet tereny naszej gminy – tłumaczy w rozmowie z nasza redakcją Marek Chudoba, burmistrz Czchowa, a zarazem prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Czchowie.


Ochotnicze Straże Pożarne należą do najstarszych organizacji społecznych w Polsce. Podobnie jest w naszej gminie. Pierwsze jednostki rozpoczęły swoją działalność ponad sto lat temu, a ich spontanicznym celem było i jest niesienie pomocy w przypadkach kryzysowych, najczęściej zagrożenia pożarem. Z czasem ich działalność ewaluowała i zaczęła obejmować także inne zagrożenia, a wyznacznikiem tych zmian stał się przede wszystkim postęp cywilizacyjny. Aktualnie Ochotnicze Straże Pożarne zajmują się typową działalnością operacyjno-techniczną związaną z udziałem ratowniczym w akcjach pożarniczych, przeciwpowodziowych, odśnieżania, zdarzeniach katastrof i zagrożeń chemicznych, technicznych a w szczególności związanych z wypadkami komunikacyjnymi. Ponadto organizują manewry operacyjno-techniczne (bojowe) oraz zawody pożarnicze. Są także organizatorami licznych imprez kulturalno-sportowych oraz uroczystości religijnych. Na OSP opiera się Obrona Cywilna w Polsce – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

140965717 228116245471959 5494594367710544261 o-768x401

pr022021

rtwk

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .