Reklama
'Sprzątanie świata' - w powiecie brzeskim PDF Drukuj Email
czwartek, 04 września 2008 14:48
Ponad 9 tysięcy worków oraz 10 tys. par rękawic foliowych zakupi Starostwo Powiatowe w Brzesku do przeprowadzenia w naszym powiecie akcji "Sprzątanie świata - Polska 2008". Za pośrednictwem gmin zostaną one przekazane szkołom i Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu, którzy najliczniej uczestniczyli w poprzednich akcjach. Na zakup worków i rękawic Zarząd Powiatu Brzeskiego przekazał 3.200 złotych z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem akcji "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.Fundacja Nasza Ziemia (koordynator krajowej akcji "Sprzątanie świata") apeluje do uczestników, aby w tegorocznej akcji szczególną opieką objąć lasy, które są jednym z największych skarbów naszej przyrody.

 

Pokrywają one 28 proc. powierzchni państwa. Są nie tylko ostoją tysięcy gatunków roślin i zwierząt, ale szczególnie w obecnych czasach mogą skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Las pochłania dwutlenek węgla oraz inne szkodliwe substancje na przykład pyły, produkuje tlen, stabilizuje wilgotność powietrza, chroni przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłania gleby i wody, magazynuje wodę opadową i zmniejsza siłę wiatrów (w tym tornad, huraganów). Las wymaga zatem troski ze strony nas wszystkich, gdyż wszyscy korzystamy z jego dobrodziejstw. Niestety, praktycznie na terenie całej Polski, lasy są zaśmiecane, niszczone i podpalane. Leśnicy sami nie poradzą sobie z tym problemem.  Wszyscy musimy o nie dbać i je chronić. Jubileuszowa 15. akcja "Sprzątanie świata - Polska - posprzątajmy polskie lasy! odbędzie się 19-21 września br.

[ap]


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .