Reklama
Szczurowa. Apel wójta
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 30 października 2020 23:38

Nasza gmina przystąpiła do Programu  ,,Wspieraj Seniora''. Program jest przeznaczony dla osób powyżej 70 roku życia, które zdecydowały się na pozostanie w domu, dla własnego bezpieczeństwa w czasie pandemii. Program zakłada dostarczenie niezbędnych  artykułów podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej, lekarstwa do domu Seniora. Proszę seniorów o to, by nie wychodzili z domu – mówi wójt Szczurowej, Zbigniew Moskal.


W jaki sposób zgłosić swoje potrzeby? – Najpierw zadzwoń na bezpłatną, ogólnopolską infolinię  22 (505 - 11 – 11). Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej przez Centralną Aplikację Statystyczną. Pracownik ośrodka  pomocy społecznej kontaktuje  się telefonicznie z seniorem, podaje datę i godzinę zgłoszenia przez Seniora, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów. Następnie podaje dane  osoby, która przyjdzie do Seniora oraz datę.Koszty zakupów pokrywa senior. Zasady  i sposób rozliczania ustala indywidualnie  pracownik ośrodka pomocy podczas pierwszego kontaktu z seniorem.  Z  Pracownikami socjalnymi Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczurowej można się również kontaktować pod numerem telefonu 14 671 3120  lub 784 108 889 do godz. 19.00 od poniedziałku do piątku oraz  w soboty i niedziele w godz. od 7.30 do 19.00 – mówi wójt Moskal.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .