Reklama
Borzęcin. Sytuacja opanowana i stabilna
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 28 października 2020 01:12

Mamy już kilku ozdrowieńców spośród pensjonariuszy oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Oczywiście cały czas monitorujemy sytuację. Jest to bardzo wrażliwa instytucja. Są tam przecież osoby starsze, często bardzo schorowane. Robimy wszystko co w naszej mocy, by zminimalizować ryzyko zakażenia kolejnych naszych podopiecznych – mówi w rozmowie z naszą redakcją, wójt Janusz Kwaśniak. Już kilka miesięcy temu gmina wprowadziła ostry rygor sanitarno – epidemiologiczny, ale – co zresztą podkreślają specjaliści – nigdy nie ma pewności, że wszystko zadziała.


Samorząd zadbał także o środki czystości, maseczki, płyny dezynfekcyjne. Wszyscy pracownicy DPS zostali przeszkoleni i uwrażliwieni na potrzeby podopiecznych. - Moim zdaniem dobrze układa się współpraca z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim, mogę liczyć na pomoc i wsparcie posła Stanisława Bukowca – zapewnia wójt Kwaśniak. To co spędza sen z powiek wójtowi to fakt, że pandemia przyspiesza. – Dlatego apeluję do wszystkich mieszkańców naszej gminy o zachowanie szczególnej ostrożności, zachowanie reżimu sanitarnego, dystansu społecznego, noszenie maseczek w miejscach publicznych. Wygramy tę wojnę z koronawirusem, nastąpi to tym szybciej, im bardziej będziemy stosowali się do obostrzeń sanitarnych. Apeluję także do dzieci i młodzieży o rozsądek. Dbajcie o zdrowie swoje i innych – dodaje wójt Kwaśniak.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .