Reklama
Zakliczyn ma centrum kinowo-konferencyjne
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 28 października 2020 01:12

Centrum kinowo-konferencyjne w Zakliczynie jest gotowe. Dokonano odbioru końcowego zadania, którego celem jest uatrakcyjnienie miejscowej oferty kulturalnej, a zostało dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą 225 tys. zł. W zakliczyńskim Ratuszu wykonano remont pomieszczeń, w których wcześniej miała swoją siedzibę Gminna Bibliotek Publiczna im. Ojca Jana Góry i była sala zwana „burmistrzówką”. Powstało nowoczesne centrum kinowo-konferencyjne. W jego skład wchodzą właśnie dwie sale konferencyjno-szkoleniowe i sala kinowa, a całość dopełniają recepcja, szatnia i toalety.


- Nowe centrum kinowo-konferencyjne służyć będzie szerokiej grupie odbiorców – informuje burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Seanse w ramach działalności kinowej będą różnorakie. Będzie możliwość kreowania takiego repertuaru, na który istnieje zapotrzebowanie lokalnego środowiska – bajek, lektur dla dzieci i młodzieży szkolnej czy filmów fabularnych dla dorosłych. W salach konferencyjnych będą organizowane spotkania kulturalne, naukowe, sympozja. Będą do dyspozycji mieszkańców, w tym kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, zorganizowanych grup seniorów czy na inne wydarzenia o charakterze kulturalnym, historycznym i patriotycznym. Na to przedsięwzięcie samorząd zakliczyńskiej gminy pozyskał środki finansowe z programu „Infrastruktura domów kultury”, którego celem było zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało 225 tys. zł. Koszt wszystkich prac wyniósł prawie 350 tys. zł.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .