Reklama
Czchów. NIK zbada kwestie romską
WYDARZENIA - Czchów
środa, 28 października 2020 01:08

Najwyższa Izba Kontroli dokładnie przeanalizuje dokumenty związane z zakupem domu w Czchowie przez gminę Limanowa oraz przesiedleniem tam ponad dwudziestu osób. NIK nie tylko przyjrzy się zgodności uchwał podejmowanych przez Radę Gminy Limanowa, ale także procesowi nadzoru prawnego wojewody małopolskiego – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Reakcja Najwyższej Izby Kontroli to pokłosie skargi jaką złożyła gmina Czchów. Zdaniem burmistrza Marka Chudoby doszło do rażącego naruszenia prawa materialnego. Z naszych informacji wynika także, że NIK zapozna się z dokumentacją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Cała sprawa ma swój początek przed blisko dziesięcioma laty, kiedy to powstał program asymilacji Romów.


Przypomnijmy, że korzystając z pomocy finansowej państwa, gmina Limanowa, zamiast u siebie, na terenie gminy Czchów, zakupiła dom i przesiedliła Romów. Samorząd Limanowej zrzucił na gminę Czchów kwestie opieki społecznej, nauki dzieci romskich. – Próbowano także zmusić nas do tego, byśmy to my (gmina Czchów) podpisali z Romami umowę na odbiór nieczystości stałych, dostawę wody, odbiór nieczystości płynnych. Odmówiłem. Nie chodzi o dyskryminację Romów, ale przestrzeganie prawa. Skoro to, naszym zdaniem zostało złamane, to podpisanie przez mnie umów czy zameldowanie Romów na naszym terenie, byłoby kolejnym łamaniem przepisów – mówi burmistrz Marek Chudoba.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .