Reklama
Wojnicz. Skarbnik wśród najlepszych skarbników 
w kraju
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 16 października 2020 18:54

Skarbnik Gminy Wojnicz Joanna Zając znalazła się wśród najlepszych skarbników 
w kraju zajmując III miejsce w rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Skarbnik Samorządu 2020” w kategorii gmina miejsko-wiejska. 12 października podczas kongresu Perły Samorządu w Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie nagróddla najlepszych skarbników samorządowych w rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Joanna Zając, skarbnik gminy Wojnicz otrzymała trzecią nagrodę w Polsce, w kategorii gmina miejsko-wiejska. Organizatorzy plebiscytu podkreślają, że choć nagroda dotyczy polityki finansowej całych gmin, to przyznawana jest skarbnikom, jako postaciom kluczowym w przygotowaniu projektu budżetu samorządów.


Na kluczową rolę skarbnika składają się bowiem tak umiejętność stosowania skomplikowanych i często niejednoznacznych przepisów prawa, jak również wysokie kompetencje w zarządzaniu zespołem finansowo-księgowym.Wśród kryteriów, na podstawie których przyznawano wyróżnienie dla samorządów były m.in. aktualna sytuacja finansowa gminy, wysokość wskaźników ekonomiczno – finansowych, rating, ocena działalności przez instytucje kontrolujące i nadzorujące, jak Regionalna Izba Obrachunkowa, kompetencje skarbnika  w zakresie kierowania komórkami urzędu, stopień informatyzacji w obsłudze księgowo – podatkowej.Oceniano również poziom innowacyjności w realizacji takich przedsięwzięć jak partnerstwo publiczno – prywatne, stopień włączenia mieszkańców w proces prac nad budżetem, czy zachęty podatkowe dla inwestorów.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .