Reklama
Drwinia. Gmina nie zwalnia tempa
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 16 października 2020 18:46

Niedawno  zostały zakończone i oddane do użytkowanie zadnia realizowane w ramach Funduszu Sołeckiego. W miejscowości Drwinia została wykonana droga rolnicza stanowiąca połączenie ze sobą dróg "Słonecznej" oraz "Zacisznej". W Gawłówku na długości 135,50 mb wymieniono ogrodzenie boiska sportowego oraz dokonano renowacji istniejącej bramy i furtki ogrodzeniowej. Miejscowości Wyżyce i Zielona zostały wzbogacone o nowe utwardzone pobocza z kostki brukowej, (których zakres, przebieg oraz technologie ustalono z Sołtysami tychże miejscowości) celem podniesienia bezpieczeństwa pieszych na głownych drogach gminnych, biegnących przez dane wsie.


Oprócz wymienionych wyżej robót budowlanych wykonanych w ostatnim czasie, w ramach środków funduszu sołeckiego w roku bieżącym zostały doposażone jednostki OSP Dziewin, OSP Mikluszowice oraz OSP Niedary w niezbędny i brakujący sprzęt celem podniesienia ich sprawności bojowej. Wykonano również monitoring na placu zabaw przy szkole w Świniarach a z początkiem roku zostały zmodernizowane sale w remizie OSP Bieńkowice i Domu Ludowy w Dziewinie oraz zagospodarowano teren wokół Domu Ludowego w Woli Drwińskiej – mówi naszej redakcji wójt Jan Pająk.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .