Reklama
Szczurowa. Wielkie pływanie
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 02 października 2020 21:03

Gmina Szczurowa w 2020 roku realizuje program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I- III. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Zajęcia sportowe dla uczniów w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, będą realizowane w terminie od 30 września 2020 r. do 10 grudnia 2020 roku, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika, w grupach liczących 15 osób. W programie biorą udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej, Strzelcach Wielkich, Niedzieliskach oraz Uścia Solnego.

Główne cele programu: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie), wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów. Ze względu na zagrożenie Wirusem SARS-COVID-2 zajęcia są prowadzone według najnowszych wytycznych – zapewnia wójt Zbigniew Moskal.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .