Reklama
Gmina Dębno pracuje nad nową strategią
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 02 października 2020 21:02

W budynku OSP w Sufczynie odbyły się II warsztaty strategiczne organizowane w ramach opracowywania nowej Strategii Rozwoju Gminy na lata 2021-2030. W konsultacjach, które prowadzili przedstawiciele FRDL MISTiA, uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele środowisk lokalnych z gminy Dębno: przedstawiciele Rady Gminy Dębno, dyrektorzy i nauczyciele szkół, przedstawiciele Urzędu Gminy Dębno, stowarzyszeń, sołectw, OSP oraz przedsiębiorcy lokalni.


Uczestnicy spotkania podzieleni zostali na dwie grupy, w ramach których omawiane były zagadnienia związane z gospodarką i infrastrukturą techniczną oraz usługami społecznymi.

Wypracowane podczas warsztatów założenia pozwolą przygotować projekt Strategii.  Podczas warsztatów uczestnicy mogli zasmakować tradycyjnych potraw przygotowanych przez  Koło Gospodyń Wiejskich „Rajskie smaki” z Sufczyna. - Strategia rozwoju gminy to jeden z najważniejszych dokume2ntów. Na jej postawie powstają Wieloletnie Plany Inwestycyjne i Finansowe. Opracowanie i uchwalenie przez Radę Gminy tego dokumentu otwiera nam drogę do pozyskania środków krajowych i unijnych – tłumaczy w rozmowie z nasza redakcją wójt Wiesław Kozłowski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .