Reklama
Dębno. 17 października oficjalne otwarcie nowej hali sportowej
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 25 września 2020 11:42

Jej budowa kosztowała około 12  milionów złotych. Blisko połowę tej kwoty udało się jednak pozyskać ze środków rządowych oraz z PFRON. Jest bez wątpienia spełnieniem marzeń kilku pokoleń mieszkańców Dębna. Hala widowiskowo – sportowa, o której mowa, to najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt w Małopolsce. To największa w dziejach gminy, zarówno pod względem logistycznym jak i finansowym inwestycja – mówi wójt Wiesław Kozłowski.


Przy Szkole Podstawowej w Dębnie powstała nowoczesna hala sportowa, która jednocześnie jest największą i najnowocześniejszą halą nie w powiecie brzeskim (jedną z największych w Małopolsce).  Jako ciekawostkę dodajmy, że hala spełnia normy, które dla nowych obiektów będą obowiązywały dopiero za… kilka lat. O potrzebie budowy takiego obiektu mówiło się w gminie od pierwszych lat transformacji ustrojowej. Mówiło, bo brakowało nie tylko pomysłu skąd wziąć pieniądze na ten cel, ale brakowało też koncepcji, odwagi by w końcu z tym wyzwaniem się zmierzyć. Jesienią 2016 roku gmina zleciła wykonanie stosownej dokumentacji technicznej. Przygotowano także wniosek o wsparcie finansowe, w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu. Dzięki wsparciu wiceminister zdrowia, brzeskiej posłanki Józefy Szczurek – Żelazko, wójtowi udało się dotrzeć do premier Beaty Szydło oraz ministra sportu Witolda Bańki.  – Przekonaliśmy urzędników w Warszawie, że budowa hali ma ogromne znaczenie dla rozwoju kultury fizycznej w naszej gminie. Mam nadzieję, że z obiektu będą korzystali nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębnie, ale także starsza młodzież i dorośli.

Marzy mi się, by obiekt tętnił życiem od rana do wieczora, nawet przez siedem dni w tygodniu – dodaje wójt Kozłowski. – Pragnę serdecznie podziękować ministrowi pani premier Beacie Szydło, która będzie gościem specjalnym, podczas oficjalnego otwarcia obiektu, ministrowi sportu Witoldowi Bańce oraz pani minister Józefie Szczurek – Żelazko za życzliwość i wsparcie naszego projektu – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. W obiekcie powstały także dwie sale lekcyjne, zaplecze magazynowe wraz z szatniami, sanitariatami, pomieszczeniami technicznymi, porządkowymi oraz łącznik (łączący halę sportową z istniejącym budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego). Hala sportowa dostosowana jest do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego i różnorodnych zajęć sportowych dla uczniów z terenu całej gminy, organizowania imprez sportowych, propagujących sport oraz zdrowy styl życia, organizowania szkolnych imprez pozasportowych: akademie okolicznościowe, olimpiady i konkursy przedmiotowe, zabawy szkolne, itp., organizowanie uroczystości gminnych. Należy również zaznaczyć, że inwestycja zlokalizowana jest przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie co z towarzyszącym obiektem sportowym „ORLIK” oraz placem zabaw dla dzieci stanowi idealne połączenie funkcjonalne. W bezpośrednim sąsiedztwie planowanej inwestycji zlokalizowane jest ogólnodostępne miasteczko rowerowe oraz plac zabaw co dodatkowo podnosi atrakcyjność powstającego kompleksu sportowego. W hali sportowej zapewniona jest  możliwość uprawiania dyscyplin sportowych takich jak: halowa piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, skok wzwyż, gimnastyka, karate, judo, tenis, badminton, fitness, prowadzenie zająć z zakresu rehabilitacji oraz uprawianie innych dyscyplin sportowych po zakupie dodatkowego wyposażenia (w miarę potrzeb): tenis stołowy, unihokeja.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .