Reklama
Koncert na zamku w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 02 września 2020 22:10

Zapraszamy na koncert holenderskiego Duetu NIHZ, który odbędzie się w sobotę, 12 września o godzinie 17.00. Muzycy wystąpią w Muzeum Zamek w Dębnie w ramach XXVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury i Integracji "Inter-Art". Muzeum Okręgowe w Tarnowie jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

Duet NIHZ to gitarzysta, perkusista i wokalista Bobby Rootveld i wokalista grająca także na flecie blokowym Sanna van Elst. Obok tradycyjnego repertuaru klasycznego duet specjalizuje się w muzyce połączonej z teatrem i komedią, klezmerami, piosenkami w języku jidysz i rekonstrukcją muzyki skomponowanej podczas Shoah (zagłady Żydów). Występował w wielu krajach i na wielu festiwalach m.in. w Amsterdamie, Kopenhadze, Bangkoku czy Krakowie. W styczniu 2011 artyści otworzyli własną salę koncertową w Nordhorn w Niemczech. Kulturhaus NIHZ zawiera największą w Europie klasyczną bibliotekę gitarową oraz archiwum badań, w tym nuty, płyty CD i LP. Podczas koncertu w Dębnie duet zaprezentuje program „Klezmer and Beyond” czyli podróż z muzyką żydowską i klasyczną, również z Małopolski, w tym z Tarnowa i najbliższych okolic. Wstęp na koncert jest wolny, obowiązuje rezerwacja telefoniczna (tel. 14 665 80 35). Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .