Reklama
Powiat Tarnowski. Prawnik za darmo
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 02 września 2020 22:09

Od 8 czerwca 2020 r. wznawia osobiste udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 13 gminach Powiatu Tarnowskiego. W punktach w gminie Tuchów, Radłów i Zakliczyn (do czasu ich otwarcia) pomoc prawna w dalszym ciągu będzie odbywać się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefonicznie, e-mail, komunikatory internetowe) oraz poza lokalem punktu. Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawniej pomoc przysługuje osobie, która złoży pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w pkt. zlokalizowanych w Powiecie Tarnowskim.

W trakcie trwania epidemii (dotyczy wyłącznie porad na odległość oraz poza lokalem punktu), ze względów bezpieczeństwa, nie jest wymagane złożenie przez osobę uprawnioną oświadczenia o niemożności poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz - jeśli chodzi o przedsiębiorców jednoosobowo prowadzących działalność gospodarczą - oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku. Aby skorzystać z darmowej pomocy prawnej należy najpierw zarejestrować się telefonicznie pod numerem telefonu +48 146883327 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie). Osoby korzystające z darmowej pomocy prawnej w pomieszczeniach zlokalizowanych w gminach Powiatu Tarnowskiego mają obowiązek stosować się do reguł bezpieczeństwa wynikających z obowiązujących przepisów prawnych i rekomendacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .