Reklama
Spotkanie Konfederacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 31 sierpnia 2020 00:00

Były podziękowania za aktywna pomoc w kampanii wyborczej Krzysztofa Boska, kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich, podsumowanie pierwszych kilku miesięcy pracy posłów tej formacji w Sejmie RP oraz rozmowa o planach na przyszłość. W Brzesku, spotkanie z posłami i działaczami Konfederacji, zorganizował Czesław Kwaśniak, lider w regionie tarnowskim. Na jego zaproszenie pojawili się członkowie i sympatycy Ruchu Narodowego, jednego z ugrupowań, które tworzą Konfederację. Gościem spotkania był prezes Ruchu Narodowego, poseł RP Robert Winnicki.

– W powiecie brzeskim Krzysztof Bosak osiągnął procentowo najwyższy wynik w Małopolsce i jeden z najwyższych w kraju to dziewięć i pół procenta. W okręgu tarnowskim wynik kandydata Konfederacji wyniósł około ośmiu procent. Jest to też sukces naszych działaczy i sympatyków, którzy włożyli serce w kampanię i poświęcili swój czas. – podkreślał Czesław Kwaśniak, organizator spotkania, któremu powierzono funkcję pełnomocnika Ruchu Narodowego ds. rekrutacji w okręgu tarnowskim. -Musimy już teraz zacząć się przygotowywać do tych wyborów, aby mieć na listach osoby znane w środowiskach lokalnych. Sądzimy, że ten wynik ośmiu procent uda nam się podwoić i wprowadzimy wielu naszych kandydatów do Sejmu i samorządów, a wtedy będziemy zmieniać Polskę – mówił Czesław Kwaśniak.

Natomiast poseł Robert Winnicki zdradził z kolei, że w ostatnim czasie do siedmiuset klubów Konfederacji, które zostały już utworzone lub jest w trakcie tworzenia zapisało się kilkanaście tysięcy osób. W okręgu tarnowskim do tej pory powstało 15 klubów Konfederacji. – Tysiące Polaków angażuje się na rzecz tego podmiotu, który teraz tworzymy – podkreślał prezes Ruchu Narodowego, witając w strukturach Czesława Kwaśniaka i Pawła Potoczka. Bartosz Wilczyński, prezes Ruchu Narodowego w Małopolsce, zapewniał że Konfederacja zakończyła pewien etap, jakim były wybory prezydenckie, dziś czas na podsumowania. Cieszę się, że panowie Czesław Kwaśniak i Paweł Potoczek dołączają do Ruchu Narodowego, współpracowałem z nimi już wcześniej i ta współpraca była bardzo dobra podkreślał. – Meczu nie da się wygrać samymi juniorami, potrzebni są doświadczeni seniorzy – podsumował spotkanie Czesław Kwaśniak. Warto przypomnieć, że na kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka zagłosowało 6,78 procent wyborców (1 317 380). Gdyby tyle osób w wyborach parlamentarnych zagłosowało na Konfederacje, miałaby ona nie 11 a około 25 posłów, w tym mandat w Tarnowie, kosztem mandatu dla PIS.

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .