Reklama
Gmina Drwinia prawdziwy raj dla cyklistów
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 23 sierpnia 2020 16:59

Gmina Drwinia jest na najlepszej drodze, by nadać jej nowy przydomek „raj dla cyklistów”.  Okazuje się, że kolejne kilometry ścieżki pieszo- rowerowej realizowane w ramach zadania pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych w pasie drogi DW 964 na terenie gminy Drwinia wraz z infrastrukturą są już na ukończeniu. Jak mówi naszej redakcji wójt Jan Pająk już w najbliższym czasie będzie możliwość pokonania jednośladem odcinka od Chobotu (granicy z Niepołomicami) do nowopowstałego ronda w Świniarach a w późniejszym etapie do Uścia Solnego (do granicy z gminą Szczurowa). – Warto dodać, że na trasie budowanego ciągu pieszo - rowerowego przy DW 964, dla bezkolizyjnej obsługi komunikacji zbiorowej, powstały zatoki autobusowe wraz z oświetleniem i przejściami dla pieszych oraz przejazdami dla rowerzystów. Dodatkowo w Grobli trwa budowa parkingu Park&Ride na min. 12 samochodów w tym dwa dla osób niepełnosprawnych i miejscem parkingowym dla przynajmniej czterech rowerów.


- Inwestycja ta realizowana jest w ramach projektu pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia” na który tut. samorząd pozyskał dofinansowanie ze środków zewnętrznych – tłumaczy wójt Jan Pająk. To realizacja zadania pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych w pasie  drogi  DW 964 na terenie gminy Drwinia wraz z infrastrukturą typu Bike&Ride, Park&Ride,” stanowiącym pierwszy etap projektu pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia”. Jak już informowaliśmy, w ramach tego zadania powstanie prawie 13 km ciągu pieszo-rowerowego od granicy z Niepołomicami (miejscowość Chobot) do mostu w Niedarach i granicy z gminą Szczurowa. To kolejna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa miłośników jednośladów, ale także komfort pieszych i kierowców – zapewnia gospodarz gminy.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .