Reklama
Nowy sprzęt trafił do strażaków OSP z terenu gminy Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 21 sierpnia 2020 18:28

W dworze Kępińskich w Szczurowej odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczo - pożarniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Przekazania sprzętu w imieniu samorządu Województwa Małopolskiego dokonał Zbigniew Moskal Wójt Gminy Szczurowa. Przedmiotowy sprzęt został zakupiony w całości ze środków budżetu Województwa Małopolskiego na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP w ramach usuwania skutków powodzi z 2019 r.

Nowy sprzęt trafił do jednostek, które w 2019 roku poniosły znaczące straty w wyposażeniu, w związku z prowadzonymi działaniami przeciwpowodziowymi oraz zgłosiły poniesione straty i zapotrzebowanie na sprzęt. Są to jednostki OSP Szczurowa, Zaborów, Uście Solne, Górka i Rajsko.

Wyposażenie jednostek OSP w nowy sprzęt przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych, a tym samym zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo mieszkańców gminy Szczurowa. Wartość zakupionego sprzętu wyniosła 11 717,00 zł. Środki finansowe w całości pochodzą z budżetu Województwa Małopolskiego.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .