Reklama
Nowe boiska sportowe w Wojniczu 
i w Biadolinach Radłowskich już gotowe
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 06 sierpnia 2020 18:18

W Wojniczu i w Biadolinach Radłowskich powstały nowe kompleksy boisk wielofunkcyjnych. 
W obu przypadkach stara i zużyta nawierzchnia asfaltowa zastąpiona została nowoczesną 
i bezpieczną, a dotychczasowy sprzęt sportowy został wymieniony na nowy.
Dobiegły końca prace dotyczące przebudowy trzech boisk sportowych na wielofunkcyjne bezurazowe kompleksy sportowe, z których dwa powstały przy Szkole Podstawowej 
w Biadolinach Radłowskich i jedno przy Szkole Podstawowej w Wojniczu. W ramach realizacji zadania stare, zużyte boiska asfaltowe zastąpiły nawierzchnie poliuretanowe, a dotychczasowy sprzęt został wymieniony na nowy. Całość prac wykonała firma Greensport z Międzybrodzia Bialskiego.


Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska 2019” w wysokości 240 836,00 zł. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 481 672,00 zł.
– Dotychczasowa infrastruktura sportowa na terenie tych placówek pozostawiała wiele do życzenia. Stan techniczny boisk nie pozwalał w pełni wykorzystać ich potencjału, między innymi do pracy z dziećmi i młodzieżą. Stąd też decyzja o podjęciu starań o uzyskanie wsparcia finansowego na stworzenie nowoczesnych kompleksów sportowych przy tych placówkach – mówi burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. –  Dążymy do tego, aby infrastruktura rekreacyjno 
- sportowa na terenie naszej gminy cały czas była modernizowana i rozbudowywana. Obecnie dobiegają końca prace przy remoncie boiska w Łoponiu oraz jesteśmy w trakcie przygotowywania przetargu na modernizację boiska sportowego w Grabnie, które otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach MIRS 2020.  – dodaje.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .