Reklama
Policyjne kontrole na drogach Małopolski PDF Drukuj Email
czwartek, 21 sierpnia 2008 14:36

Jak wykazują statystyki drogowe co 3 zdarzenie drogowe skutkujące śmiercią lub uszkodzeniem ciała osób w nim uczestniczącym spowodowane jest nadmierną prędkością lub niedostosowaniem jej do istniejących warunków drogowych. Dlatego też w piątek na terenie całej małopolski w godzinach 6.00 - 22.00 w ramach programu "Bezpieczne Wakacje" prowadzona będzie kolejna akcja pod kryptonimem "Prędkość".  Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości zwane popularnie suszarkami będą kontrolować prędkość i stan trzeźwości kierujących. Na drogach pojawią się także samochody z videorejestratorami. Patrole Ruchu Drogowego mają przede wszystkim oddziaływać prewencyjnie na kierujących, dlatego najwięcej będzie patroli oznakowanych. Policjanci oprócz prędkości będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Z policyjnych statystyk wynika, najbezpieczniejsze dni i weekendy to te w których drogówka przeprowadza akcje na drogach. Podczas takich policyjnych działań dochodzi do znacznie mniejszej ilości wypadków czy kolizji. Kierujący widząc policyjne patrole jeżdżą wolniej i ostrożniej, a tym samym docierają bezpiecznie do miejsca wypoczynku.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .