Reklama
Gmina Czchów zakupiła testy dla nauczycieli
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 31 maja 2020 11:58

Ponad 60 nauczycieli oraz pracowników obsługi szkół przebadano pod kątem koronawirusa. – Chcieliśmy żeby zarówno pracownicy szkół, jak też rodzice, którzy zdecydują się posłać dziecko do szkoły, mieli pewność, że wszyscy są zdrowi – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.


Testy – tak zwane badania przesiewowe, wykonano pod koniec maja. Okazało się, że wszyscy są zdrowi, co więcej nikt wcześniej nie miał nawet bezobjawowo choroby COVID – 19. – Taką decyzję podjąłem, żeby nikt mi nie zarzucił, iż narażam dzieci, jak i pracowników oświaty, na jakieś niebezpieczeństwo. Chociaż samo zainteresowanie rodziców, by posłać dziecko do szkoły, mowa o uczniach klas I – III czy do przedszkola, jest niewielkie. Ale na to my wpływu nie mamy – dodaje burmistrz Chudoba. Warto podkreślić, że gmina Czchów jest jedyną w regionie tarnowskim (przynajmniej nic nam na ten temat nie wiadomo), która zdecydował się na taki krok. Za co władzom gminy na pewno należą się słowa uznania.


Jedną z metod wykrywania wirusa SARS-CoV-2 jest test serologiczny. Test serologiczny sprawdza się gdy chcemy sprawdzić, czy dany pacjent przeszedł już infekcję, czego dowodem mają być obecne w jego krwi przeciwciała. Dodatni wynik badania serologicznego może oznaczać, że zakażenie koronawirusem rzeczywiście miało miejsce, albo właśnie trwa. Dlatego też badanie stwierdzające obecność przeciwciał anySARS-CoV-2 należy traktować jako badanie pomocnicze, a wynik powinien być zawsze konsultowany przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, objawów i stanu klinicznego pacjenta.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .