Reklama
Grupa Azoty przekazała prawie 400 tysięcy złotych dla szpitala w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 27 maja 2020 13:13

Szpital w Brzesku otrzymał blisko czterysta tysięcy złotych z Grupy Azoty S.A. Cieszy mnie, że na mój apel odpowiedział zarządu spółki – mówi w rozmowie z naszą redakcją wiceminister zdrowia, a zarazem Poseł Ziemi Tarnowskiej, Józefa Szczurek – Żelazko. Słowa podziękowania dla zarządu Azotów oraz wiceminister skierowali także przedstawiciele samorządu powiatowego. Warto dodać, że czterysta tysięcy złotych przekazał szpitalowi w Brzesku także minister sprawiedliwości. – Dzięki tym dotacjom szpital w Brzesku będzie mógł zakupić nowoczesny sprzęt – zapewnia wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.


Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku otrzymał 395,5 tys. zł darowizny od Grupy Azoty S.A. To kolejne środki z puli 750 tys. zł darowizn na zwalczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 uchwalonej przez spółkę. Łącznie kluczowe spółki Grupy Azoty przeznaczyły 3,2 mln zł na wsparcie jednostek i instytucji walczących z pandemią. Darowizna przeznaczona zostanie na dofinansowanie zakupu urządzeń do diagnostyki laboratoryjnej przeznaczonych do wykrywania i monitorowania pacjentów z podejrzeniem lub zainfekowanych  wirusem SARS-CoV-2. Zakupione zostaną 2 aparaty - jeden do diagnostyki genetycznej i drugi do diagnostyki immunoenzymatycznej.
Wielką zaletą urządzeń, które chce zakupić szpital, jest ich pełna automatyzacja, co powoduje skrócenie czasu uzyskania wyniku. Poza tym urządzenia dedykowane są do małych pracowni mikrobiologicznych, co w naszym przypadku pozwoli na ich w pełni efektywne wykorzystanie. Bardzo dziękuję Ministerstwu Aktywów Państwowych i Zarządowi Grupy Azoty za podjęcie decyzji o przekazaniu dotacji finansowej dla Szpitala Powiatowego w Brzesku. Dziękuję także Minister Józefie Szczurek-Żelazko, która wsparła naszą prośbę w Ministerstwie Zdrowia – podkreślają brzescy medycy. Starosta Andrzej Potępa nie ukrywa, że cieszy go ta decyzja. – Jest kolejnym dowodem doskonałej współpracy samorządu z panią poseł Józefą Szczurek – Żelazko. Za co jej serdecznie dziękuję – mówi.


Grupa Azoty jest dla mnie ewidentnym przykładem zaangażowania i wspierania walki z epidemią koronawirusa od samego jej początku. Serdecznie dziękuję za to działanie, a w szczególności za wspieranie instytucji lokalnych, zlokalizowanych w najbliższym otoczeniu głównych spółek. To kolejne potwierdzenie faktu, że idee społecznej odpowiedzialności biznesu Grupie Azoty są szczególnie bliskie. Szczególnym powodem do satysfakcji jest dla mnie to, że Grupa Azoty S.A. może pomóc szpitalowi, który jest mi szczególnie bliski i którego potrzeby znam bardzo dobrze. W tym trudnym czasie stoi przed nim wiele wyzwań i dzięki udzielonemu wsparciu będzie on mógł skutecznie pomagać bliskiej mi lokalnej społeczności w walce z epidemią – mówi Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.


Przypomnijmy, że wcześniej Grupa Azoty SA przekazała 250 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej dla Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, oraz środki ochrony osobistej i płyn odkażający dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.


Po 750 tys. zł darowizn na zwalczanie epidemii koronawirusa przekazały też Grupa Azoty ZAK i Grupa Azoty ZCh Police, a 950 tys. zł Grupa Azoty ZA Puławy. Środki otrzymały m.in. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu (750 tys. zł), Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach (550 tys. zł), Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie (430 tys. zł), czy Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii w Warszawie (150 tys. zł). - Grupa Azoty wspiera instytucje i jednostki zwalczające epidemię od początku pojawienia się ognisk koronawirusa w Polsce. W obliczu tego ogromnego wyzwania musimy robić to, co do nas należy i czego oczekuje od nas społeczeństwo. Wspieramy przede wszystkim placówki zdrowotne i służby sanitarne w regionach, gdzie zlokalizowane są nasze spółki – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty. Działania związane z pomocą dla instytucji zwalczających epidemię koronawirusa Grupa Azoty prowadzi w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Aktywów Państwowych. Poza darowiznami finansowymi spółki Grupy Azoty przekazały też liczne darowizny rzeczowe w postaci środków ochrony osobistej i płynów odkażających oraz użyczyły placówkom służby zdrowia 40 samochodów służbowych do przewozu próbek, materiałów medycznych, personelu medycznego i pacjentów.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .