Reklama
Powiat Brzeski. Powietrze jak „nowe”
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 maja 2020 16:01

Ponad 180 tysięcy złotych kosztowało urządzenie, które oczyszcza powietrze z wszelkich wirusów, które  już pracuje w brzeskim szpitalu. Znajduje się w wydzielonej poczekalni, do której trafiają pacjenci z podejrzeniem COVID-19. Zakup aparatu do dekontaminacji był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku, ale też wszystkich gmin powiatu.  – Sama inicjatywa wsparcia tego zakupu wyszła od Janusza Kwaśniaka, wójta Borzęcina. Uznaliśmy, że biorąc pod uwagę sytuację w jakiej się obecnie znajdujemy, wszyscy zdecydowaliśmy że pomożemy szpitalowi – mówi w rozmowie z naszą redakcją Andrzej Potępa, starosta powiatu brzeskiego. Warto dodać, że Starostwo Powiatowe przekazało 25 tys. złotych, wszystkie gminy powiatu po ok. 10 tys. zł. razem będzie to 100 tysięcy złotych.  


Ze względu na duże zapotrzebowanie na tego typu urządzenia, dyrekcja szpitala, wiedząc o wsparciu deklarowanym przez samorządy, już zakupiła urządzenie. Wybrano sprawdzony model urządzenia. Podobny aparat wykorzystywał szpital, gdy był remontowany blok operacyjny i wszystkie zabiegi i operacje były wykonywane w zastępczych salach. To urządzenie pozwoliło na zapewnienie w tych pomieszczeniach czystości mikrobiologicznej powietrza. Teraz aparat sprawdza się w utworzonej strefie zagrożenia, zlokalizowanej na parterze szpitala, w pomieszczeniach dotychczasowej rehabilitacji kardiologicznej. – Jest to kolejny przykład dobrej współpracy z z władzami gmin powiatu brzeskiego. Burmistrzom i wójtom oraz inicjatorowi pomysłu, wójtowi Januszowi Kwaśniakowi, serdecznie dziękuję – dodaje starosta Andrzej Potępa.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .