Reklama
Powiat Brzeski. Są pieniądze na drogi
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 08 maja 2020 18:33

Samorządowcy brzescy  mogą się od nich uczyć.Bowiem stuprocentową  skutecznością może pochwalić się powiat brzeski w pozyskiwaniu środków. Jakkolwiek aktualne remonty dróg powiatowych jeszcze trwają, ale już w tym roku rozpocznie się kolejna gruntowna przebudowa ciągu drogowego w naszym powiecie. Będzie to trasa nr 1305K biegnąca od Szczurowej, przez Włoszyn do Zaborowa. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Brzeski dofinansowania z programu Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość zadania sięga prawie 5 mln złotych, a realizacja jest przewidziana na lata 2020 – 2021.


Przygotowany przez Zarząd Dróg Powiatowych w Brzesku wniosek uzyskał pozytywną ocenę. W efekcie 75% kosztów zadania zostanie sfinansowane z FDS. Zaplanowana gruntowna modernizacja odcinka drogowego w gminie Szczurowa nie tylko wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu, ale ponadto znacznie podniesie standard użytkowania. Dodatkowo w ramach inwestycji Powiat planuje remont odcinka z Zaborowa do Jadownik Mokrych.
Etapy prac będą stopniowo realizowane w perspektywie kilkunastu najbliższych miesięcy, poczynając od połowy tego roku. Inwestycja obejmuje: poszerzenie jezdni do 5,50 m oraz wzmocnienie nawierzchni, budowę chodników, wzmocnienie konstrukcji jezdni warstwami z betonu asfaltowego, budowę zatoki autobusowej, wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych z oświetleniem i oznakowaniem aktywnym, ulepszenie poboczy gruntowych kruszywem, budowę skrzyżowań wyniesionych, pogłębienie drogowych rowów odwadniających, przebudowę przepustów oraz mostu na rzece Uszwica, oznakowanie poziome, pionowe, stalowe bariery i poręcze ochronne, montaż radaru ze znakiem aktywnym i informacją o prędkości pojazdu. Całkowita wartość projektu wynosi blisko pięć milionów złotych. Ale około 3.75 miliona to dotacja rządowa.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .