Reklama
Powiat Brzeski. Komputery na zdalne nauczanie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 kwietnia 2020 20:16

Ponad trzy tysiące uczniów szkół „średnich” w powiecie brzeskim bierze udział w zdalnym nauczaniu. Od kilku tygodni tak odbywa się realizacja obowiązków szkolnych. – Nie jest to łatwe, wymaga od dyrekcji szkół, nauczycieli, ale także uczniów wielkiego zaangażowania. To nowa sytuacja, z którą nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Ale radzimy sobie, radzimy sobie coraz lepiej – zapewnia starosta brzeski Andrzej Potępa. Powiat brzeski pozyskał 100 tysięcy złotych na zakup komputerów. To środki przekazane samorządowi przez Ministerstwo Cyfryzacji.


Dodajmy, że w konkursu grantowego „Zdalna Szkoła” - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Powiat Brzeski otrzymał blisko 100 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla szkół ponadpodstawowych. W skali całego kraju przeznaczono 186 mln zł na zakup sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. Laptopy trafią do osób najbardziej potrzebujących w obecnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Obecnie w kształceniu na odległość bierze udział ponad 3 000 uczniów w sześciu szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat brzeski.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .