Reklama
Gmina Borzęcin. Maseczki dla każdego
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 15 kwietnia 2020 19:54

Gmina Borzęcin jest pierwszą gminą w powiecie brzeskim i jedną z pierwszych w regionie tarnowskim, która zdecydowała się zakupić każdemu mieszkańcowi maseczkę wielokrotnego użycia. To kolejny krok samorządu w walce z koronawirusem. – Zdrowie i życie mieszkańców  naszej gminy to wartość największa. Na tym oszczędzać nie wolno, na tym na pewno nie będziemy – zapewnia w rozmowie z naszą redakcją wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. Jak podkreśla gospodarz gminy, pierwsza partia maseczkę dotrze do zamieszkałych w gminie już w piątek. Na pierwszy „ogień” pójdzie trzy tysiace sztuk.


- Zamówiliśmy już 6500 maseczek. Do każdego domu dostarczymy tyle sztuk, ile osób zadeklarowało, że mieszka na stałe w danym gospodarstwie domowym i jest ujęta w ewidencji osób płacących za odpady komunalne. W sumie jest to blisko 6500 osób. Zakup maseczek będzie nas w sumie kosztował ponad dwadzieścia tysięcy złotych – wylicza wójt Janusz Kwaśniak.

W roznoszenie maseczek zaangażują się strażacy. – Po raz kolejny druhowie udowodnią, że w czasach zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców możemy liczyć na ich bezinteresowną pracę. Za to w imieniu własnym, samorządu i wszystkich mieszkańców serdecznie  dziękuję  – dodaje wójt Janusz Kwaśniak.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .