Reklama
Borzęcin. Gmina wspiera przedsiębiorców
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 15 kwietnia 2020 18:22

Zwolnienia z podatków lokalnych, obniżenie czynszu w lokalach dzierżawionych od gminy, odroczenie podatku dla tych którzy co prawda prowadzili działalność gospodarczą w dobie kornawirusa, ale znacznie uszczuplili swoje dochody – takie formy pomocy publicznej dla lokalnych przedsiębiorców, zaproponował wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak. Jutro (w czwartek 16 kwietnia) nad tymi rozsądnymi propozycjami, „pochylą” się radni gminy. Nic nie wskazuje na to, by tutejsi samorządowcy opowiedzieli się przeciwko. Przewodniczący Rady Gminy Czesław Małek nie ukrywa, że projekt uchwały przygotowany przez wójta Janusza Kwaśniak, doskonale wpisuje się odczucia, a przede wszystkim potrzeby tutejszych przedsiębiorców. Jakie zatem rozwiązania zaproponował włodarz gminy.


- Wszystkie firmy, które z powodu ograniczeń lub zakazów musiały zawiesić działalność gospodarczą lub ograniczyć do minimum, będą zwolnione na okres trzech miesięcy z podatku lokalnego. Ponadto firmy, których przychody są mniejsze niż połowa przychodów w lutym 2020 roku i przedstawią stosowne dokumenty, będą mogły liczyć na odroczenie płatności tego podatku do Konica września 2020 roku. Ponadto zasugerowałem radnym, by obniżyć czynsz za lokalne użytkowe firmom czy osobom prowadzącym działalność gospodarcza, które ucierpiały podczas epidemii. W najtrudniejszej sytuacji są firmy transportowe oraz gastronomiczne, zakłady usługowe – podkreśla wójt Janusz Kwaśniak. Gospodarz gminy mówi, że przez wiele lat to lokalni przedsiębiorcy wspierali samorząd. – Byli sponsorami i mecenasami wielu wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Pora teraz wesprzeć ich, kiedy potrzebują takiej pomocy – trafnie ocenia włodarz gminy Borzęcin.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .