Reklama
Dębno. Milion na straże
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 16 lutego 2020 11:47

Nie znam gminy w regionie, która w jednym roku kupiłaby dwa nowe pojazdy dla ochotników, quad, remontowała remizy, przeznaczyła groś środków na gotowoścćbojową jednostek OSP. Wynika to z głebkiego przekonania, że takie są potrzeby. Na szczęście w ostatnich latach natura była dla nas łaskawa i nie doświadczyła nas zbyt mocno, ale nie zmienia to faktu, że jednostki OSP potrzebują nowoczesnego sprzętu, nowych aut. Musimy być przygotowani do niesienia pomocy mieszkańcom. Od kilku lat próbujemy – i to skutecznie – odrobić wieloletnie zaniedbania z tym związne. Dlkatego inwestjemy w jednostki OSP. Rzeczywiście przełom 2019 i 2020 roku obfituje w dobre wieści dla strażaków. Nowe auto otrzymały jednostki w Łysej Górze i Jastwi, quad trafiłd do Niedźeiedzy, a inny sprzęt do jednostek OSP. - mówi wójt Wiesław Kozłowski. Wszystkie wczęsniej wymienione zadania mogły zostać zrealizowane dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych: z Funduszu Sprawiedliwości, Województwa Małopolskiego oraz z Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To prawda tylko na wyposażenie jednostek OSP w sprzęt wydano w 2019 roku roku blisko milion złotych.

Od lat uczetsniczymy w realizacji programu Małopolskie Remizy 2019 tym razem w Sufczynie. Nie do poznania zmienił się budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie. W ramach przeprowadzonych prac remontowych wykonano ocieplenie budynku oraz izolacje fundamentów. Obiekt zyskał nową, estetyczną elewację i drzwi. Ekipa budowlana zmodernizowała także dach strażnicy. Ponadto zakres robót objął również teren przy budynku. Tutaj wykonany został podjazd do garażu oraz remont schodów wejściowych. Koszt modernizacji wyniósł niemal 280 tys. zł, z czego ponad 80 tys. złotych stanowiło do nansowanie pozyskane z budżetu Województwa Małopolskiego oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Przypomnijmy, że prace remontowe wewnątrz strażnicy zostały wykonane w roku 2018. W strażnicy OSP Perła zakres remontu objął m.in. tynkowanie i szpachlowanie ścian, wykonanie wylewek pod posadzki, montaż rurociągu oraz wykonanie stolarki drzwiowej. Koszt wymienionych robót wyniósł ponad 23 tys. zł W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedźwiedzy wykonane zostały prace ogólnobudowlane związane z wymianą instalacji elektrycznej i C.O, a także odprowadzenia wody oraz ścieków. Strażnica zyskała również nowe wyposażenie w postaci szafek. Kwota przeznaczona na to zadanie to niemal 50 tys. zł. W ostatniej z wymienionych remiz modernizacji poddane zostało pomieszczenie dla potrzeb klubu seniora. Tutaj przeróbce poddano instalację elektryczną, wymieniona została także stolarka drzwiowa. Koszt opisanej inwestycji to kwota 6 tys. zł – dodaje wójt Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .