Reklama
Biadoliny Szlacheckie. Senioralne spotkanie
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 01 lutego 2020 21:51

L1050740Blisko setka seniorów pojawiła się dzisiaj w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na spotkaniu opłatkowo – noworocznym. Tradycyjnie już spotkanie rozpoczęło się specjalnym nabożeństwem. Fragment Pisma Świętego, nawiązujący do narodzin Jezusa, odczytał wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. - Dzisiaj jestem w podwójnej, nawet potrójnej roli: najpierw ministranta, potem wójta i jeszcze kolędnika – żartował Wiesław Kozłowski. Ksiądz Antoni Gieroń, emerytowany, wieloletni proboszcz parafii w Biadolinach Radłowskich poświęcił opłatki, odmówił modlitwę. - To ostatni dzień, przed jutrzejszym świętem, kiedy w naszej tradycji możemy kolędować i łamać się opłatkiem. Wszystkim parafianom składam najserdeczniejsze życzenia. Potem było łamanie się opłatkiem i wszlekiego rodzaju serdeczności.

Wszystkim uczestnikom naszego spotkania składam najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Niech Dobry Bóg obdarzy Was łaskami i dobrym zdrowiem. Dziękuje lokalnej społeczności, uczniom tutejszej Szkoły Podstawowej, nauczycielom, dyrekcji za zorganizowanie tego spotkania. Mamy na sali trzy pokolenia mieszkańców Biadolin Szlacheckich. To świetne miejsce do takiego rodzinnego, wiejskiego spotkania, doskonałe miejsce na integrację całej lokalnej społeczności – mówił do zebranych wójt Wiesław Kozłowski. Był wyśmienity poczęstunek, a potem spektakl przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich. Oczywiście w całości nawiązywał on do narodzenia Jezusa. Jasełka bardzo spodobały się seniorom. Młodziez została nagrodzona gromkimi oklaskami. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz biesiadowania. - Cieszy mnie, że te spotkania na trwałe wpisały się w krajobraz naszej gminy. Integrujemy się, spotykamy, radujemy. W ten sposób tworzymy wspólnotę – celnie określa wójt Kozłowski.

(mir)

 

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .