Reklama
Jastew. Auto dla strażaków
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 18 stycznia 2020 13:29

L1050579Ponad czterysta tysięcy złotych kosztował lekki samochód pożarniczo – gaśniczy, który dzisiaj został przekazany druhom ochotnikom z Jastwi, w gminie Dębno. - Mam nadzieje, ze nie będziecie musili go zbyt często wykorzystywać. Cieszy mnie, ze kolejny pojazd, tym razem lekki, trafił do jednostki w naszej gminie. Pojazd ma doskonale wyposażenie. Prócz zbiornika na tysiąc litrów, jest w nim agregat prądotwórczy, wciągarkę, maszt oświetleniowy, pompę szlamowa oraz zbiornik z pianą – mówi naszej redakcji wojt Wiesław Kozłowski. Auto kosztowało 400899 złotych. 100 tysięcy złotych przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, tyle samo – sto tysięcy przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. 50 tysięcy złotych to dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina Dębno dopłaciła 150 tysięcy złotych. Nowe auto to Mercedes z 2019 roku. To drugi pojazd, który jest na stanie jednostki z Jastwi. Do tej pory tutejsi druhowie mieli do dyspozycji vw z 1993 roku. Obecny na przekazaniu pojazdu Wojciech Podleś z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku. - Jednostka OSP w Jastwi wyróżnia się w gminie i powiecie.

Cieszy mnie, ze pojazd wzbogacił flotę pojazdów strażackich w gminie – dodaje Wojciech Podleś. Piotr Konar z WFOSiGW w Krakowie gratulował druhom. Mówił, że Fundusz wspiera tego typu działania. - Warto podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania pojazdu – mówił Piotr Konar. W imieniu jednostki OSP podziękowania na ręce wójta oraz przedstawiciela Funduszu złożyli prezes jednostki OSP Wit Kural oraz komendant – naczelnik -Marek Hebda. Dodajmy, że w gronie gości był także radny gminny – Wojciech Hebda oraz komendant gminny ZOSP RP Paweł Kaj i Prezes zarządu gminnego ZOSP RP Bogdan Bibro.

(mir)

 

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .