Reklama
Gmina Drwinia. PSZOK jeszcze w tym roku
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 14 stycznia 2020 23:39

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wejdzie w fazę realizacji.Wszystko wskazuje na to, że jw tym roku powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, których część – po naprawie – zyska drugie życie i posłuży innym. Przypomnę, że koszt projektu szacowany jest na około dwa miliony złotych. Warto jednak dodać, że jakieś dwie/trzecie tej sumy bo około ponad półtora miliona złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę gwarantującą dofinansowanie zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisałem już w 2018 roku – podkreśla wójt Jan Pająk.

W ramach projektu nie zabraknie także działań promocyjnych, informacyjnych, a przede wszystkim edukacyjnych w zakresie podnoszenia świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.Zaplanowano współpracę z przedszkolami i szkołami, gdzie zostaną przeprowadzone liczne warsztaty, wykła1dy, a także konkursy wiedzy z atrakcyjnymi nagrodami. Starsi mieszkańcy, podczas spotkań edukacyjnych, również będą mogli poszerzyć horyzonty na temat recyklingu. A wszystko po to, by świadomość ekologiczna oraz wiedza na temat ochrony naszego środowiska nieustannie wzrastała. Powstanie też budynek – salka edukacyjna wraz z zapleczem socjalno - biurowym i tzw. infrastruktura towarzysząca. Prace potrwają do końca tego roku – mówi wójt Jan Pająk.

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .